Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2 héttel elöbb jötte meg a...

2 héttel elöbb jötte meg a Menstruációm! Antibiotikum/Hasmenéses vírus miatt lehet ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19/L vagyok. Szinte sose volt rendszeres a menzeszem. Fogamzasgatlot nem szedhetek. Tehát havi szinten... minden hónapban 10.-e 14.-e között szokott megjönni. Most 27.-e van.. és ebben a hónapban már Menstruáltam! VISZONT! Ahogy elmúlt a menzeszem rá egyből lett 2 elég kemény betegségem is,Antibiotikumot és nagyon sok gyógyszert kellett szednem.. aztán emellé hasmenéssel küzdöttem 1 héten keresztül napi 6x minimum kellett wc-re mennem.. ez mind a gyogyszerek miatt.. Szoval volt stressz,gyors fogyas a hasmenes miatt,felborult belflora,es antibiotikum plusz sok gyogyszer... lehetseges hogy ez befolyasolta? Vagy aggodjak?

2018. jún. 27. 20:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni. Egyszeri alkalommal nem gond a csúszás. De a te esetedben rengeteg minden hatással volt rá. Nem csoda, hogy felborult a ciklusod. Nyugi.

Viszont a leírásodból úgy tűnik, hogy te nem tudod, hogyan kell számolni a ciklust. A ciklus a 2 egymást követő menstruációk első napjai között eltelt napok számát jelenti. Ez többnyire 21-40 nap között normális. A ciklus első napja a menstruáció első napja. Tehát egy ciklus nem attól lesz pontos, hogy minden hónapban ugyanazon a napon jön meg. Ne ehhez viszonyíts. Számold meg a napokat, és vezesd egy naptárban. Pl a fogamzásgátló egy 28 napos mű ciklust csinál. Mivel egy hónap 30-31 napos, nyilván a vérzés nem ugyanakkor fog jelentkezni. És igen, lesz olyan, amikor hónap elején és végén is jelentkezik vérzés. Ez ettől még pontos ciklusnak számít. Remélem, érthető.

2018. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!