Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis lehet?

Endometriózis lehet?

Figyelt kérdés

Mikor menstruálok, eszméletlen rosszul vagyok. Annyira görcsölök, hogy mozogni sem mindig tudok, és nem csak a méhem környéke, az alhasamtól a mellkasomig az egész. Nagyon gyenge vagyok, sokszor ráz a hideg, ver a víz, szédülök, elájulok. Mindig nagyon erős hasmenésem van, hányingerem és néha hányok is.

Mikor először voltam ezzel orvosnál, fogamzásgátlót ajánlottak, hogy attól jobb lesz. Viszont két éve szedem és semmivel nem lett jobb, csak épp tudom, hogy melyik héten leszek rosszul. Később kaptam mindenféle fájdalomcsillapítót, Flector port például, amik nem hatottak semmit. Ezután azt mondták, majd jobb lesz, ha szülök. Na de azt én egyelőre nem tervezem, ezért szerettem volna fogamzásgátló injekciót kérni, mert ezt így nem lehet bírni. Jövő hónapban terveztem eleve új nőgyógyászhoz menni.

Most viszont találkoztam az endometriózissal egy oldalon. Eddig még nem hallottam róla, de ha ez lehet a probléma, akkor gondolkodom, hogy felvetem az új orvosnál.



2018. jún. 30. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Feltétlenül vesd fel, hogy vizsgáljanak ki!

Fogamzásgátlót is szoktak endometriózisra írni és természetesen nem használ.(Kipróbáltam)

Írogattam már itt endometriózis ügyben jó párszor. Szerintem olvasgass a régebbi beírások között.

(Nekem a műtétek ellenére akkor múltak el a panaszaim, amikor áttértem a gluténmentes táplálkozásra.)

2018. jún. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Gluténérzékeny vagyok, nekem így az nem segített ezek szerint. Hiába nem eszem ilyesmit, rosszul vagyok.
2018. jún. 30. 12:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Endometriózist csak laparoszkóppal lehet diagnosztizálni.
2018. jún. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy csak úgy lehet. De már úgy vagyok, hogy inkább nézzenek meg feleslegesen, de megkockáztatom, hátha kiderül, miért vagyok rosszul.
2018. jún. 30. 16:45
 5/5 anonim ***** válasza:
32%

Átérzően olvastam soraid. Nekem is volt endometriózisom cisztával, alhasi fájdalmakkal, áttétekkel.Laparoszkópiával kitisztítottak és azzal "nyugttak", hogy bármikor visszanőhet. Remek, ennyit tud az orvostudomány. Engem is "fenyegettek" a fogamzásgátlókkal, de szigorúan NEM-et mondtam. Már nagyon sok az olyan nődoki aki tudja, hogy nagyobb bajt okoz, mint hasznot hosszútávon. Sokat foglalkoztat a női egészség, ezért kutakodom a témában. Egy biztos, amit meg kell érteni, hogy MINDEN FIZIKAI ELVÁLTOZÁS LELKI EREDETŰ, kivétel a baleset.Nem tudom, hogy budapesti vagy-e. Ha igen, akkor ajánlom neked Dr.Pusztai Zoltánt, aki nődoki orvos-természetgyógyász.Nagyon klassz eszköztára van a gyógyításhoz. Elérhetősége: [link]

Sok szerencsét és ne feledd, hogy MINDEN fejben dől el.

2018. júl. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!