Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Algoflex M-et Ditinell nevű...

Algoflex M-et Ditinell nevű fogamzásgátló mellett lehet bevenni?

Figyelt kérdés

Tegnap jött meg, dél körül, bevettem egy algoflex M-et, mert nagyon gorcsoltem, majd este 8kor az első fogamzásgátló szemet. (most kezdtem el szedni)

Most megint iszonyúan gorcsolok, már nem bírtam tovább, bevettem. És este 8kor ismét befogom venni a tabit. Gyengítheti a hatását az algoflex m? Anya szerint nem viszont kíváncsi vagyok a velemenyekre

Köszönöm



2018. júl. 10. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
A fájdalomcsillapítók nincsenek hatással a fogamzásgátlókra.
2018. júl. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem gyengíti,de ha most kezdted el szedni,akkor úgyis kiegészítő védekezést kell alkalmaznotok pár hétig,szóval nincs jelentősége.
2018. júl. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 A kérdező a menstruáció első napján kezdte el szedni a fogamzásgátlót. Így egyből véd, nem kell máshogy védekezni.


Mikor kezdheti el a Ditinell filmtabletta szedését?

- Ha az előző hónapban nem használt hormontartalmú fogamzásgátlót

- A Ditinell filmtabletta szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Ditinell filmtabletta szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban kiegészítő fogamzásgátló módszert (például óvszert) is alkalmaznia kell.

2018. júl. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A tájékoztató azt írja, ha a mensi első napjától kezdem el szedni, akkor azonnal véd, viszont a doki is mondta hogy míg az hat az kb 7-8 nap, úgyhogy annyit várunk :)
2018. júl. 10. 16:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm harmadik :)
2018. júl. 10. 16:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerinted a gyógyszergyárak szándékosan hazugságot írnak a tájékoztatóra, hogy minél többen terhesek legyenek mellette? :D Ha azt írja a tájékoztató, hogy az első szemtől véd, akkor az úgy is van. Orvos nem mond ilyet, hogy több nap kell a hatás kifejtéséhez. Ugyanis a tabletta max 4 óra alatt felszívódik. Lehet védekezni pluszban, de felesleges.
2018. júl. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#3 Igen,tudom mi áll a tájékoztatóban,én is szedtem f.gátlót,de a dokim nekem azt javasolta,hogy az első 2 hetet még várjuk meg a biztonság kedvéért.
2018. júl. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kicsit off de mivel a kérdések között szerepelt, igen sok fogamzásgátlóra az van irva, hogy az első szemtől hat (többek között az enyémre is) de az egy hét kiegészítő védekezést a körültekintőbb, alaposabb orvosok szokták ajánlani.
2018. júl. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!