Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A lányok/nők között miért...

A lányok/nők között miért tabu az iskolában/munkahelyen való nagy wc-zés? Nem kellene ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Én ezt soha nem értettem, miért teszik ezt egymással, hogy aki el meri végezni a dolgát az iskolában, azt kigúnyolják, megszégyenítik. Idősebb korban munkahelyen is sokan ugyanezt csinálják, csak már nem szemtől szembe, hanem egymás között mondogatják hogy fú de büdös van a wcbe, nem tudom ki volt ez az igénytelen aki itt ment el. Miközben a férfi társaságok nem csinálnak ügyet ebből, ők még be is jelentik egymásnak hogy beülnek trónolni. Számomra ez volt a legszörnyűbb az iskolai évek alatt, hogy bármennyire kellett, nem mertem elmenni, sokszor már a halálomon voltam, mert már annyira begörcsöltek az izmok, hogy pisilni sem sikerült külön órákon át, és úgy értem haza mint egy lufi. Ebből persze jöttek a gondok, folyamatos székrekedés, kirepedés. Most 26 évesen már eljutottam odáig, hogy nem izgat hol vagyok én elmegyek, mert jogom van az egészségemhez, és a wc arra való. Szerintem hasznos lenne ha erre figyelmet fordítanának az iskolákban, és már kis kortól kezdve mindenkit arra bíztatnának hogy ez egy természetes dolog, nem ciki. Osztogatnának ilyen ülőkére tehető védőpapírt, nedves törlőkendőt, wc papírt. Felhívnák a figyelmet és betartatnák, hogy a mosdó nem pletykálkodásra, dohányzásra, házi írásra, sminkelésre való, hanem a szükségletek elvégzésére. Talán ha foglalkoznának ezzel az iskolákban, akkor mire ők lesznek felnőttek, végre kimenne a divatból ez a fajta gondolkodás.
2018. júl. 11. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom miről beszélsz :D

Én lánysuliba járok, és a mi osztályunkban egyáltalán nem "tabu". Nálunk nem dohányzanak a WC-ben (jó van néha 1-1 ilyen eset)

Wc papír meg nincs a suliban, szóval nedves törlőkendőről meg védőpapírról ne is álmodjunk :D

2018. júl. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kakilni kell, kakilok. Tök mindegy, merre járok éppen.
2018. júl. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyszer voltam gimiben nagy wc-n és nem azért, mert nem mertem elmenni többször, hanem mert nem kellett. Általában otthon kell reggel vagy délután, néha este. És egyébként a gimiben, ahova jártam pont nem azt vettem észre, hogy nem mernek elmenni wc-re a lányok. A vonalkódos budik nem ezt mutatják és ilyenbe nap mint nap, többször is belefutottam. Szóval én inkább azt kérdezném, hogy miért nem lehet az iskolában (vagy akár munkahelyen is) olyan állapotban hagyni wc-t a szükségletek elvégzése után, mint otthon? Mert én inkább azt látom, hogy bárhol elmennek a nők, csak épp lesz*rják (szó szerint), hogy hogy néz ki utánuk a wc. A véres tamponokról a kukában inkább ne is beszéljünk...
2018. júl. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Te 26 évesen jutottál el odáig, hogy elmész máshol is szrni? :D


Nekem ez 13-14 éves korom körül sikerült már... az más kérdés, hogy vonaton, suliwc-ben a halálnak van gusztusa hozzá.

2018. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem tudom, én gimnáziumban is elmentem nagy wc-zni ha kellett. :D Nem volt belőle soha semmi, hogy valaki megjegyzést tett volna. Bár honnan tudnák egyébként? Max ha szagot hagyok magam után, akkor befújok egy kicsit dezodorral vagy valami.
2018. júl. 13. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát én sem szívesen mentem el soha, pont az általad említett okok miatt, plusz azért sem, mert iszonyúan mocskosak és igénytelenek voltak a wc-k a középsuliban, úgyhogy igyekeztem minél kevesebb időt tölteni benn. Azon kívül sok lánynál a kopogás sem volt szokás, csak lazán benyitottak a fülkébe. Így ha nagy ritkán nagy wc-zni kellett, akkor lyukasóra alatt mentem el, akkor legalább nyugi volt benn. De volt olyan osztálytársam aki még pisilni se ment el, na mondjuk én azt nem bírtam volna ki.
2018. dec. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!