Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valakivel történt hasonló?

Valakivel történt hasonló?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok.

Lassan egy éve petefészek cisztát.

Az akkor 5mm nagyságú volt. Azóta nem voltam nőgyógyásznál. Műteni akartak de én nem szeretném.

Azóta minden menstruációm első napja kín szenvedés.

Egy hónapja lassan minden barnázok. Hol sokat hol kevesebbet. Estére viszont általában ez abba marad.

Hamarosan megyek nőgyógyászhoz, de addig szeretném tudni, hogy valakinek van vagy volt e már ilyen és hogy lehet e ebből baj.



2018. júl. 22. 22:40
 1/3 A kérdező kommentje:
El irtam Bocsánat. 5 cm ciszta.
2018. júl. 22. 22:57
 2/3 anonim ***** válasza:

Ebből csak baj lehet. Lehet, hogy nem most, hanem később, plusz nagyon nagyban befolyásolja a gyerekvállalást - amire természetesen még nem gondolsz. De sajnos a dolgok összefüggnek. Így nem mindegy, hogy a 17 éves kori cisztád és barnázás (ami az alacsony progeszteronszint jele elsősorban) kezelve van-e. Illetve van-e bármi ami még együtt jár vele - pl. endometriózis.

Annyi biztos, hogyha az én lányom lennél, akkor mindenképpen olyan orvoshoz vinnélek ahol kiderítik és kezelik a bajt, mégha nem is olcsó.

2018. júl. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szedesd ki... a legkisebb probléma csak hogy nem lehet gyereked tőle.
2018. júl. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!