Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elegem van! Már nagyon idegesí...

Elegem van! Már nagyon idegesít. Megőrülök. Mitől lehet ez? Mikor lesz már normális?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A ciklusommal van gondom. 16 éves vagyok ( természetesen lány :D) és lassan 4 éve menstruálok. Az utóbbi időben, egy éve kb., teljesen beállt a ciklusom. 27-28 naponta jött meg. Erre a múlt hónapban 3 és fél hetet, ebben a hónapban meg már 4 napja késik. nagyon idegesítő. Bemesélem magamnak még azt is, hogy terhes vagyok, pedig még szűz vagyok, viszont a barátommal volt már petting, és még az is megfordul a fejemben, hogy talán olyan volt az ujja, szal spermás, pedig sztem képtelenség, de mégis félek, hogy terhes vagyok. Ez már őrület. Ezért nem merek vele lefeküdni, mert tudom, hogy utána állandóan félnék, hogy mi van,és, hogy talán védekjezés ellenére is terhes lettem vagy vmi. orvos gyakorlatilag kizárt, édesanyám miatt, nem támogatná a gyógyszert, nem engedné. De4 elegem van:( Mikor jön már meg? :( Segítsetek! Mit tegyek? Forró fürdő már megvolt. Köszönöm előre is!
2010. jún. 19. 20:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Amúgy ha idegeskedsz még rátesz a rendszertelenségre...
2010. jún. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi.
2010. jún. 19. 21:19
 3/19 anonim ***** válasza:

4 napos késés még belefér. Ez lehet a stressztől is.

Viszont: 16 évesen már vagy annyira felnőtt, hogy tisztában legyél mikor, mitől lehetsz terhes és milyen megoldások vannak a megelőzésre.

Terhes lehetsz: megszakított közösüléstől is (az előváladékában lehet sperma)

védekezés nélküli közösüléstől

ha a hüvelybemenet előtt megy el


Nem leszel terhes: ujjazástól, orális anális szextől, ha óvszert használ, ha te szedsz tablettát.

A te korodban a legjobb az óvszer használata. Mindig kell használni, ha belédhatol. Ha kiszakad 72 óráig még tudsz esemény utánit bevenni.


Az, hogy mindig szorongasz, hogy terhes maradsz tönkre fogja tenni a szexuális életed. Ezért kell védekezni. Ha ennek ellenére is szorongasz, lehet hogy más pszichés probléma is van a háttérben. (kapcsolati probléma, bűntudat a szex miatt) Ezt nem ártana magadban tisztázni. Anyukáddal miért nem tudtok bizalmasan beszélni erről?

2010. jún. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért nem tudnék erről beszélni vele, mert ismerem, és tudom, hogy erre annyit mondana: "Akkor ne szexelj, ilyen egyszerű" Igen, lehet, hogy pszichés gondjaim vannak. Egyszerűen nem merek lefeküdni a barátommal, akit nagyon szeretek. nem merek terhességről beszélni senkivel, nehogy az ördögöt fessem a falra, és olyankor legyek terhes mikor nem alkalmas, idő előtt. Imádom a gyerekeket, a kisbabákat, majd szeretnék is, sőt ez minden vágyam, hogy 2 gyermekem legyen, majd ha megfelelő háttér lesz. De így rettegek, midnig, állandóan, sőt mióta késik, megfogadtam, hogy még az ujjazást sem engedem, hogy csináljuk, mert nem hiányzik a stressz. Talán kezdek megőrülni? :S Egyáltalán lett már vki szüzen, ujjazástól terhes valamilyen baleset miatt( spermás volt az ujja avgy vmi)
2010. jún. 19. 21:31
 5/19 anonim ***** válasza:

Amit írtam, valószínűleg bűntudatod van a szex miatt. Anyukád miatt, hogy érzed, hogy nagyon helyteleníti. Ezért okoz ekkora szorongást. Tudattalanul úgy érzed, ha "bűnözöl" (szexelsz), akkor büntetést érdemelsz (terhesség). Ezt így szépen összekapcsolhatta a buksid.

Anyukád hogy áll a párodhoz? Szimpatikus neki? Elfogadja? Ez lenne az első lépés. Fontos, hogy anyud elfogadja a kedvesedet, akkor te is felszabadultabb lennél. Apukádról még nem írtál. Ő hogy viszonyul ehhez a témához?


Sajnos a serdülőkor egyébként ilyen. Neked kell kivívni a függetlenségedet. Ha szerencsés vagy, akkor támogat ebben a család.

A bűntudatoddal kéne először kezdeni valamit. Ha szereted a párod és ő is viszont, akkor az élet egyik legcsodálatosabb dolgára készültök. Ez nem szégyen, nem bűn. Elég az elején, ha csak felfedezitek egymás testét. Ha a párod "elment", megmossa magát vízzel és a kezét is. Akkor semmi baj nem lehet. Ha félsz újra a terhességtől, akkor gondolj arra, hogy mitől is félsz valójában, amikor mindent megtettél? (Anyától, bűntudattól stb)

2010. jún. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én 12 vagyok, már nekem is mejött (előző hónapban) Már 6 napja késik :S Nem tudo miért
2010. jún. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kedves 12 éves leányzó! A te esetedben egyáltalán nem probléma:) Neked még csak a második menstruációd fog következni ezek szerint, ami azt jelenti, hogy előfordulhat, hogy hónapokat késik, lehet, hogy csak egy év múlva jön meg megint, de az is lehet, hogy már ma:) Nekem is nagyon rendszertelen volt, 15 éves koromig, viszont mostanra már beállt rendesen a ciklusom, és csak ezért aggódom a késés miatt. De neked semmi bajod, nyugi:)
2010. jún. 20. 07:54
 8/19 A kérdező kommentje:
Ha van valami kérdésed, szívesen válaszolok, és adok tanácsokat, írj nyugodtan! :)
2010. jún. 20. 07:55
 9/19 A kérdező kommentje:
21:57nek pedig köszönöm szépen a választ!
2010. jún. 20. 07:56
 10/19 A kérdező kommentje:
A barátommal semmi baja, elfogadja. Viszont a szexet nagyon tiltaná, ezt tudom. És talán emiatt is félek mindig. Nem tudom..:S
2010. jún. 20. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!