Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek eros szorongas ellen?

Mit tegyek eros szorongas ellen?

Figyelt kérdés

Eddig hetente egyszer jott ram eros szorongas, olyannyira hogy majdnem bepanikoltam, majdnem panikrohamom lett. Fel eve nem volt panikrohamom. Most mar kb ketnaponta ramtor es majdnem egesz nap gyotor ez a durva szorongas. Azt erzem, hogy barmi kivalthatja a panikrohamot. Hulyesegeken panikolok, teljesen hetkoznapi dolgokon... mit csinaljak? 2 het mulva kapok gyogyszert de attol is nagyon felek.

20/L


2018. aug. 2. 20:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem csak konkret dolgoktol szorongok, nem csak a negativ dolgokat reagalom tul. Ha szorongasos epizodom van, akkor a tvt is alig birom nezni, mert barmi tortenik vagy barmit mondanak erzem hogy egyre feszultebb vagyok. Ez egy fel ora-ora alatt lecsillapodik es ugy tudom nezni a tvt tovabb mintha semmi bajom nem lenne... ez mi? Hogy egy tevekenyseg neha kivaltja a szorongast neha nem. Vagy eleve az is baj hogy eszembe jut, sokat ragodok ezen?
2018. aug. 2. 20:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbáld ki az "erdőfürdőzést", ami annyit jelent hogy néhány órát sétálsz egy erdőben. Testmozgással, például biciklizéssel egybekötve meg mégjobb.


[link]


Egy biztos, káros mellékhatása nincs.

2018. aug. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az "igazi" pánikroham, amikor nem tudod, hogy mitől, csak jön. Ha konkrét dologtól lenne, az a fóbia szerintem.


Nekem is ilyen volt, a saját szobámtól tudtam félni kb. Én havi szinten járkáltam pszichológushoz, nekem segített. Mindig elmondtam, hogy mitől félek, h azt érzem, megbolondulok, stb. Minden ilyen félelmet, rossz érzést vezetnem kellett egy füzetben. Ezt akkor írtam, amikor rámjött a félelem. Akkor krrrva szrrr volt, a hátam középre nem kívántam... De ha hiszed, ha nem, egy év után kb úgy olvastam vissza a füzetet, hogy komolyan én éreztem ezeket? Tényleg ilyen rosszul voltam? El sem hittem már, távolinak tűnt, megszabadultam tőle.


Fontos, hogy minden stresszhelyzetet iktass ki az életedből. Ha kell, zárd le a mérgező kapcsolataidat,azokkal maradj, akik szeretnek, támogatnak.

Ha nem bírod a sulit, munkahelyet, hagyd ott, keress másikat.

De ne ess át a ló másik oldalára: mérlegelj, hogy mi az, ami csak megerősít (pl még egy kicsit bírnod kell a sulit, és meglesz a bizid, stb), és mi az, amit tényleg nem bírsz tovább (kritizáló családtagok, rossz munkahely).


Keress egy jó szakembert.

Az lenne a legjobb, ha gyógyszer nélkül oldanád meg a problémádat. A hangulatjavítók, nyugtatók nem végső megoldások, általában csak rontanak.


De pl nekem alapból is magasabb a pulzusom (genetika) plusz a pánikrohamok rátettek jó sok nagy lapáttal, úgyhogy nekem kell szednem a pulzuscsökkentőt (Betaloc 10 mg, napi 3), mert az nem egészséges, h valakinek 120 a pulzusa. Attól is érezheted rosszul, pánikosan magad. Nálad nincs ilyen helyzet?

De ugye ez mégsem pszichiátriai gyógyszer.


Szóval keresd meg a stressz forrásait és irtsd ki! Hosszú folyamat, lehet, hogy már most az orrod előtt vannak a válaszok, csak még nem gobdolod, hogy ennyire alapvető a megoldás. Nekem ez 1 évig tartott kb.


Sok sikert és jobbulást! :) 😊😊❤❤


21L

2018. aug. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!