Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni szorongás...

Mit lehet tenni szorongás ellen? Hogyan lehet a rossz gondolatokat elüldözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kérem csak olyanok írjanak, akik tapasztaltak/érintettek/átéltek hasonlót.

A szorongás besötétíti az életemet, képes vagyok mindenen szorongani, ami engem és a körülöttem lévőket is zavarja.

Járok pszichológushoz heti 1 alkalommal, próbálok segíteni magamon.

Igazából mindenen tudok szorongani, nem 1-2 adott dolgon, hanem tényleg az életben mindenen, ami érint engem vagy a szeretteimet és borzalmas. Hiába tudom, hogy ami rossz gondolataim előjönnek abszurd marhaságok egyszerűen az agyam átalakítja a dolgokat és addig írom a rosszabbnál rosszabb forgatókönyveket, míg el nem hiszem...

Sportolok rendszeresen, hiszen tudom, az is segít. Próbálok naponta futni.

A szorongásomat még tetőzi egy elég súlyos önbizalomhiány, pedig valahol tisztában vagyok vele, hogy egy teljesen normális, fiatal, csinos lány vagyok, mégis a gyermekkori és gimnáziumi csúfolódások, megjegyzések miatt nem tudom elhinni magamról, hogy értékes vagyok.

Van egy barátom, akit nagyon szeretek és tudom, hogy ő is szeret, szoktam neki mesélni a szorongásaimról is. Sokszor aggódom azon, hogy nem vagyok neki elég jó, vagy találni fog nálam szebbet/jobbat/okosabbat...stb. ez is gondolom az önbizalomhiányból fakad és szörnyű érzés, megkeseríti az életemet és nem bírok tőle szabadulni, akármennyire szeretnék. Igyekszem lefoglalni magam, beszélek a problémákról, sportolok és mégsem haladok valahogy sehova.

Kérem, aki tudna valami építő jellegűt hozzátenni az segítsen nekem.

Köszönöm!


2018. júl. 15. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Esetleg szerezz be egy kutyát menhelyről! Rengeteg szeretetet ad és a vele való foglalkozás sikerélményt ad neked, ami növeli az önbizalmadat! Segít kimozdítani is: viheted kutyafuttatóba, iskolába, sportolhattok is közösen.
2018. júl. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Felmerült már bennem is a gondolat, köszönöm!
2018. júl. 15. 18:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen fiatalon ugyanezt éltem meg.A kutya tényleg jó ötlet de inkább csak segítsêg mintsem megoldás.Küzdősportok vagy jóga szintén segíthet.

A fêlelmeiddel érdemes szembenézni és ne tápláld őket tovább.Ha nincs alapjuk, akkor vesd el mind, de ha van, akkor legyél bátor és ne menekülj el.A valóság, lehet bár mem tesz boldoggá, de legalább építkezhetsz belőle.

2018. júl. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Mindenki volt már így legalább párszor. A sport mindenképpen jó, lehetőleg ezt ne hanyagold. Esetleg jó ötletet lehet az is ha mondjuk találsz magadnak valamilyen hobbit. Lehet ez sport, rajzolás, akármi. Ez egy kicsit leköti a figyelmed. A kutya is jó ötlet lehet. De a lényeg, hogy ne gondolkozz. Ez lehet furán hangzik, de hidd el sokkal ha kevesebbet gondolsz arra ami lehúz, inkább a jóra koncentrálsz, akkor minden jobb is lesz. Ha ilyen szorongás tör rád gondolj mindig valami jóra, tereld el a figyelmed róla. A valós igazi problémákat pedig lehetőség szerint meg kell oldani. Vannak ilyen feszültségoldó gyógyszerek, amik ebben segíthetnek, de úgy gondolom, ez nem megoldás, meg kell tanulnod magadat lenyugtatni. Önbizalmat meg építened kell. Biztosan vannak jó tulajdonságaid, fókuszálj ezekre. Esetleg a barátaid is segíthetnek ebben. Akaraterő kelleni fog hozzá, de előbb utóbb menni fog.
2018. júl. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazából év közben közben egyetemen van és sokkal jobban leköti a figyelmemet, ezért nincs időm gondolkozni, sokkal kevésbé is stresszelek, szorongok. Valahogy ezt kellene most nyáron is tennem, nyelvvizsgára készülök és edzek főleg, de valamivel le kell kötni a figyelmemet.

Köszönöm a kommenteket!

2018. júl. 15. 20:52
 6/7 anonim válasza:
Hát ez gyakori, a nyár ilyen. Esetleg sorozat, olvasás, rajzolás segíthet. Készülj és eddz szorgalmasan, lényeg hogy ne legyen időd gondolkozni.
2018. júl. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. júl. 18. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!