Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek szorongás és...

Mit tegyek szorongás és megfelelési kényszer ellen?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok,az utóbbi időben néha van,hogy egyes helyzetekbe rám tör a szorongás.Gyakran van megfelelési kényszerem,de csak olyan emberekkozt akikkel nincs ugy csaladi kapcsolatom.Tehat akik csaladon belul vannak naluk nincs ilyen hogy szoronganek.Nem reg alakult ki ez nalam,amiota a legjobb baratnom megszivatott,hazudott es atvert.Undorito dolgokat tett velem.Azóta befordultam.Hangulat ingadozasaim vannak,meg a tobbi amit irtam.

Anno anorexiaba szenbedtem harom evveé ezelott,a tulzott onkepzavar meg tukorne meregetes dolog megint elojott de nem annyira,epp hogy.Eszek meg nem latom magam kovernek csak gyakran figyelem meg a testem a tukorbe.

Igazabol,vannak olyan napok amikor segitseget se kernek mert az osszes tunwt amit felsoroltam eltűnik,es az igazi enem tudok lenni legalabb egy napra.

De tenyleg,pont az ellenkezoje annak,a szorongo lanynak.Pont az a lany vagyok akkor aki voltam.Csak ez ritka eset.

Nem tudom mi van velem,miert vagyok egyszer egy nyugodt,oszinte,mokas,nagyszaja lany

Egyszer pedig egy gorcsos,szorongo,tele megfelelesi kenyszerrel.

Olyan ,mintha ket ellentetes enem lenne neha azt erzem

Es csak ez a ketto van.Neha uresseget erzek,meg nagyon maganyos vagyok,nincsenek barataim ugy igazan mert oszinten szolva egy ember se erdekel azota a dolog ota.El lenni el vagyok az emberekkozt ,csak belul amiket egyes helyzetekbe megelek borzaszto.

Szoval amikor pl fejben eltervezem hogy fodraszhoz megyek mit mondjak,hogy ne egjek le,hogy ne nezzen hulyenek stb.Pedig csak egy fodrasz,tul spilazom.Meg hogy ha beulok a szekbe es csinalni fogja a hajam mirol fogunk beszelni?

Mit gondoltok,mit tegyek ezek ellen a dolgok ellen?



2018. jún. 9. 05:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Szarjál rá.
2018. jún. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem csak pszichológussal sikerült legyőzni a szorongást és a megfelelési kényszert. Bár én magamnak akartam megfelelni görcsösen. De biztos, hogy a te esetedben is tud segíteni.
2018. jún. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Uther96 válasza:

1) fogad el a dolgokat ugy a hogy van

2) elet mod valtosztatas

3) kezeld nyitotaban a vilagot

4) ne probaj menekulni a szorongas elol anal jobban felerosodik inteziv figyelem eltereles

5) mindeki szorong valamiert nem 1 olyan dolog amiert felned kene :P es ez 1 olyan dolog hogy nem kivorol kell el varnod a segicseget gondolva gyogyszer-Phszihologus tol

2018. jún. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!