Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet tenni menstruacios...

Mit lehet tenni menstruacios gorcsok ellen ha mar semmi sem segit?

Figyelt kérdés
2x is vettem be gyogyszert, meleg van a hasamon allandoan, wl tudtam eludni egy 10 percre akkor nem fajt annyira mikor felkeltem, de ra 5 percre megint visszajott az a nagyon eros gorcs. Annyira hanyingerem van h nem tudok enni semmit de azert sokat iszok. Mar ott tartok h jobb lenne ha nem is leteznek. Egyszeruen mindjart meghalok. Segitseteek
2018. aug. 10. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Többször is előfordult már ilyen erős görcs? Ha igen, akkor érdemes lenne elmenni dokihoz. Nem akarlak megijeszteni, de nekem akkor voltak ilyen erős görcseim és akkor nem hatott több fájdalomcsillapító sem, amikor mindkét petefészkemen ciszta volt, meg is műtöttek. Persze lehet, hogy nincs semmi gond, de ha éreztél már ilyet korábban is, akkor tényleg menj el dokihoz, mert valami betegség is okozhatja.


Tényleg igyál sok vizet, sajnos most nem annyira friss kint a levegő, de próbálj egy kicsit sétálni/mozogni meg enni is, ha már kicsit enyhült a fájdalom.

2018. aug. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

A rendszeres testmozgás, és az alacsnyabb zsírbevitel nagyot tud segíteni az ilyen panaszoknál. De erre oda kell figyelni mindig, nem csak akkor, amikor már nagyon görcsöl a hasad.

Meleg van, de azért valami séta, nyújtás jót tenne.

Jó, hogy sokat iszol. Van olyan gyógytea, ami szokott segíteni? Sokak az ilyen olyan teákra esküsznek. Egy próbát megér.

2018. aug. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kb. majusban volt eloszor ilyen szintu fajdalom, akkor sem mentem suliba. Azota, mindig ilyen nagyon eros gorcsok vannak, es azt sem tudom hogyan fogok igy iskolaba jarni, mert hat nem hianyozhatok minden honapban egy hetet. Altalaban 7 napig szokott tartani, es az 5.napig ugyan ez a gorcs van, utana is faj meg, de mar nem ennyire. Meg nem probaltam gyogyteakat, mert nem igazan hittem bennuk, de meg fogom probalni, amint meg tudok mozdulni, vagy valaki hoz nekem
2018. aug. 10. 11:52
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Fiatalabb koromban én is szenvedtem ettől. Lehet, hogy először rossz, de próbálj felkelni, és picit sétálgatni a szobában, házban. Nekem még az Algoflex M szokott segíteni és amikor pont megjön, még nem fáj, akkor is azonnal gyógyszert veszek be. Így lehet csak túlélni.

Azért egy orvost látogass meg, hogy mi okozza ezt a durva görcsölést. Jobbulást!

2018. aug. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem fiatalabb koromba nem fajt ennyire. 18 eves vagyok, es meg csak most kezdett el igy fajni.

15 eves koromban jott meg eloszor

2018. aug. 10. 13:56
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Ha mész dokihoz az endometriozis gyanút vesd fel és nézz utána.
2018. aug. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!