Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Házi praktika hogy megjöjjön?

Házi praktika hogy megjöjjön?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, már több mint egy hete késik. Többé-kevésbé pontos szokott lenni, már egy ideje most is görcsölget a hasam és fájnak a melleim!

Ezt annak tudom be, hogy késik hogy most volt vizsgaidőszak és sokat stresszeltem! El fogok utazni nyaralni és nem akarom hogy akkor jöjjön meg emiatt! Valami házi praktika?


2010. jún. 20. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A menszesz mindig az ovuláció után 12-16 nappal jön meg, ezt nem lehet siettetni. Ha az ovulációd most később volt, akkor a menszeszed is késni fog. A házi praktikák maximum pár órát, egy napot jelenthetnek, többet nem.
2010. jún. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De én nem tudom, mikor volt ovulációm!
2010. jún. 20. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, hogy nem tudod. De ettől még volt ovulációd, és ovu után 12-16 napra jön meg. Amit te a menszeszed késéseként élsz meg, az valójában az ovulációd késése.


A női nemi ciklus két részre osztható: menszesz első napjától ovuig (follikuláris szakasz), és ovutól menszeszig (luteális szakasz). A follikuláris szakaszban érik meg a petesejt, és ez a szakasz 1 napl 100 napig bármilyen hosszú lehet. Többnyire persze 14 nap. A luteális szakasz azonban minden nőnél és minden esetben 12-16 nap, ez soha nem változik, és ciklusról ciklusra állandó. Nekem pl mindig 12 napos a luteális fázisom, azaz ovu után 12 nap múlva megjön. (Kivéve mikor teherbe estem.)


Visszatérve a problémádra: a nő nemi ciklus annyira bonyolult, hogy csak hormonokkal lehet befolyásolni, házi praktikákkal nem. Ha késett az ovud, akkor késni fog a vérzésed is, ennyi. Sajnálom. Használj tampont, ha strandolni akarsz.


Jó nyaralást!

2010. jún. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De van néhány praktika, csak mindenkinek más a szervezete, valakinek erre reagál, valakinek arra, bár azt hiszem, leginkább pszichikai hatásokra.

Többektől hallottam, hogy a rozmaring tea pár nappal hamarabb meghozza nekik (akkor javasolt, ha nem áll fenn a terhesség gyanúja).

Ami nekem többnyire működik, az a cickafark tea meg a forró vizes ülőfürdő.

A hormonális úton való tologatás viszont könnyen megbosszulja magát...

2010. jún. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!