Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Állandó felfázással mit kezdjek?

Állandó felfázással mit kezdjek?

Figyelt kérdés

sajnos amióta aktívan élek nemi életet, egyre gyakrabban felfázom, azt vettem észre, hogy 2-3 nap után már gombás tüneteim is vannak (nagyon viszketek odalent). Antibiotikumok már nem használnak, tőzegáfonyát rendszeresen szedek, sok vizet iszom. Minden szex előtt és után mosakodunk a párommal, mindig pisilek szex után. Nagyon sok tanácsot megfogadtam már, de semmi se használ. A nőgyógyászom ezeken kívül nem nagyon tudott mást mondani, viszont a háziorvosom ajánlott így laza 1 év folytonos felfázás után egy vizelettenyésztést.

Kérdésem még az lenne, hogy akinek volt ilyen és kiderült, hogy van valami gubanc, kapott valami célzott gyógyszert és az végleg elmulasztotta a betegséget? Egyébként fogamzásgátlót is szedek, nem tudom talán annak is lehet e köze a dologhoz, abba kéne e hagynom.



2018. aug. 19. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Csak annyit kérdeznék még, hogy amikor a gombár fertőzésed van, akkor a párod is veled egyszerre kapja-e a kezelést? Mert, ha nem, akkor ő fertőz vissza! A férfiaknál a gomba nem mindig okoz kifejezett tüneteket.

A kezelések ideje alatt a szex is tilos, nem véletlen.

A sok mosakodás meg tönkre teheti a hüvely normál védekező reakcióját, ez éppen olyan, mint az antibakteriális szappan, ami a bőr normál védekező képességét kezdi ki.

A tőzegáfonya szedése és a sok folyadék hasznos, ám ha valóban ennyire sűrűn fázol fel, akkor tényleg kellene egy kórokozó tenyésztés, és célzott antibiotikumos kúra.

A hüvelyednek antibiotikumos kezelés után nem ártana egy tejsav hüvelykúpos kúra. Ilyen kúp nemcsak gyógyszertárakban, olykor illatszer-kozmetika boltokban is kaphatóak.


Tudtommal a fogamzásgátlóktól nem alakul ki gombásodás, de lásd itt:

[link]

2018. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A párom még nem lett kezelve, erre gondoltam én is hogy ő fertőzhet, de amikor nem éltem rendszeres nemi életet (évekig nem is szexeltem egyáltalán) és amikor még szűz voltam akkor is rendszeresen volt gombám sajnos.
2018. aug. 19. 15:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire köztudott, de ha még szűzen is volt már gombás fertőzésed, nem lehetséges, hogy a kezeden is van ilyen fertőződés? Ugyanis a kézről is át tud terjedni, a testen belül (vagy kívül) bárhová...
2018. aug. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!