Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítseteeek Mindent leirok...

Segítseteeek Mindent leirok lentre Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kilencedikes lány vagyok és kötelező minden héten Hétfőn úszásra jarni az iskolával de nekem még nem állt be a menstruációm ezért van amikor hónap elején de van amikor a végén jön meg és így nagyon félek vízbe menni, hogy pont akkor vérzek aztán hat az mit ne mondjak eléggé megpecsetelne az elkovetkezendo 4 evem az iskolaban. Szóval nem tudom mit csinaljak tampont ha jól tudom csak akkor lehet használni ha mar megjon felmentést meg egy honapban csak 2x lehet kérni en meg igy hogy nem tudom mikor jön meg nem kerhetek csak ugy mindig mert en félek a vízbe menni.



2018. szept. 15. 08:06
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

Tampont bárki használhat. Olyan is, aki még nem él nemi életet. Én magam is használtam szűzként tampont.

Viszont ha megjön, jelzed, és kérsz felmentést. Ennyire egyszerű. 1 hónapban meg általában egyszer, vagy ha hónap elejére csúszik esetleg a vérzésed, akkor max. kétszer, második alkalommal hónap vége felé fogsz menstruálni, tehát bőven belefér a havi 2 felmentés.

2018. szept. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"van amikor hónap elején de van amikor a végén jön meg"


Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy rendszertelen a menstruációd. A vérzés nem tudja, hogy most hónap eleje vagy vége van. A ciklus hossza 21-40 nap között normális. Ha neked mondjuk mindig 35 napra jön meg, akkor logikus, hogy nem mindig a hónap ugyanazon napján fogsz menstruálni, hiszen egy hónap csak 30 napos. Szerintem neked csupán annyi a bajod, hogy nem tudod, hogyan kell kiszámolni a ciklus hosszát. Írd le, hogy az elmúlt 1 évben mikor voltak a menstruációid 1. napjai, és segítek, hogy kell kiszámolni.


Jól tudod, a tampont szárazon tilos feltenni. Csak akkor szabad, ha már vérzel, különben kiszárítja a nyálkahártyát, és sokkal fogékonyabb leszel fertőzésekre. Úgyhogy ezt ne csináld a saját egészséged érdekében.


A menstruációt sok tünet előzi meg. Ezekre tudsz hagyatkozni. A menstruáció 1. napja előtt kb 14 nappal van peteérés. Ilyenkor sűrűbb a folyás, olyan tojásfehérje állagú. Ha figyeled a szervezetedet, idővel észre fogod venni, és tudni fogod, hogy innen még kb 2 hét van a menstruációig. A vérzés sem csak úgy derült égből villámcsapásként jön meg. Nekem mindig hasfájással kezdődik. Ilyenkor tudom, hogy pár óra múlva megjön. Ezt is kifigyelheted. Egyébként meg, ha tényleg nagyon gáz van, menj el háziorvoshoz, és mondd, hogy a klóros vízben borzasztóan viszketsz. Én sajnos tényleg így jártam, az érzékeny bőröm nem bírta a klóros vizet, és vörös lett, vakartam, szörnyű volt. Ha kapsz igazolást úszás alól, mert a víz tönkreteszi az érzékeny bőrödet, nyert ügyed van. Jó, mondjuk ha kreol bőröd van, ezt ne csináld, mert úgy elég hihetetlen lesz. :D De nekem hófehér bőrrel nem nagyon kellett magyarázkodnom. Persze ha tudni nem szép dolog, de nekem rengeteget könnyített az életemen az igazolás.

2018. szept. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*hazudni
2018. szept. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!