Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett megjött....

Fogamzásgátló mellett megjött. Szedjem tovább?

Figyelt kérdés

Egy hetem lenne a rendes vézésig, de most megjött. Az elmúlt két hétben szinte végig beteg voltam, legtöbbször rosszul voltam, ezért volt olyan, hogy este helyett reggel szedtem be. Sőt, olyan is volt, hogy reggel elfelejtettem beszedni (ugye az estéhez vagyok szokva) így egy nap kimaradt. Sok gyógyszert is szedtem, valami simán ütheti a fogamzásgátlómat. Nem igazán vagyok meglepve, hogy megjött.

Az elmúlt két napban jól voltam, és rendesen, időben szedtem a gyógyszert, most viszont egy kis barnás folyásom van közepesen erős fájdalommal. Mivel két napja már szedem, nem tudom, mennyire fog megjönni, illetve pontosan mi folyik a testemben. Megéri ilyenkor abbahagyni? Vagy abba kell hagyni? Lehet-e bármi következménye annak, ha tovább szedem?

(Egyszer ez màr előfordult, az antibiotikum teljesen kiütötte a fogamzásgátlót, de mire megjött, már abbahagytam az antibiotikum szedését. Akkor is egy hétre voltam. Akkor szedtem tovább, gyógyszer mellett vérezgettem, a szünetben nem volt vérzésem, következő hónapban nem volt semmi probléma, és azóta sem volt.)



2018. szept. 15. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Rendesen kellene szedni és akkor nem lenne probléma. Ha nem megy, akkor menj vissza az orvoshoz és válts valami más modszerre
2018. szept. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezért megérte “válaszolni”. Ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, akkor mit szeretnél?

Gyengébbek kedvéért a kérdés: Szedjem tovább a jelenlegi helyzetben a gyógyszert, vagy sem?

Nem az a kérdés, hogy ez a vérzés normális-e, mitől lehet, mi okozhatja, és így tovább.

2018. szept. 15. 12:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

" legtöbbször rosszul voltam, ezért volt olyan, hogy este helyett reggel szedtem be. Sőt, olyan is volt, hogy reggel elfelejtettem beszedni (ugye az estéhez vagyok szokva) így egy nap kimaradt."


Na ilyet NEM SZABAD csinálni, semmiképpen. Ha annyira beteg vagy, hogy nem bírod bevenni a gyógyszert, akkor inkább ne szedd. Ezzel így csak azt érted el, hogy terhesség ellen nem vagy védve, a szervezeteddel meg még jobban kicsesztél.

Az egy dolog, hogy az antibiotikum mellett tényleg csökken a fog.gátló hatása, de ha még összevissza is szeded... ehh.

Ezért menstruálsz meg barnázol összevissza. Azt már nem fogod tudni kiszámolni, hogy mikor, hogyan fog megjönni vagy hogyan nem, mert teljesen szétcseszted a ciklusodat.

Ha csak egyszer elolvastad volna a tájékoztatót, ami minden fogamzásgátló mellett ott van a dobozban, akkor tudnád, hogy ezt így nem szabad csinálni.

Most már szedd be RENDESEN, ami még hátravan ebből a hónapból, most már úgyis teljesen mindegy. Utána a szünet után csak akkor kezdd el, ha biztosan meggyógyultál és képes leszel időben bevenni. Ne hagyj ki napokat, se fél napokat.

És ha van párod, akkor legalább 1, de inkább 2 hónapig használjatok gumit, mert most kb. semennyire nem vagy védve.

2018. szept. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Ja, hogy még te hepciáskodsz, mikor még tudod is, hogy hülye vagy? :D OLVASD EL A TÁJÉKOZTATÓT, azzal többre mész, mint ha itt hőzöngsz a válaszolóknak. Nem fogsz sok segítséget kapni, ha ilyen stílusban kommunikálsz az emberekkel.
2018. szept. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Draga kérdező!


Ha rendesen szedted volna a gyógyszert, valószínűleg nem jött volna meg korábban. Olyan mindegy, hogy most tovább szeded e, vagy sem, ha ilyen módon szeded.

2018. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Máskor szedd rendesen, és akkor nem lesz köztes vérzésed (merthogy ez köztes vérzés). Szedd tovább a levelet, és tartsd meg rendesen a szünetet, amikor kell, hogy legyen megvonásos vérzésed a megszokott időben. Ezentúl mindig pontosan vedd be!!! És legalább 2 hétig használjatok gumit is.
2018. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Elolvastam, és egy rohadt szót nem írt erről. Az benne van, mit csinálj, ha egy darabot kihagysz. Szedd tovább, amit megtettem. Arról egy szó nincs, mit csinálj, ha a használati utasítás szerint tovább szeded és megjön.

A védettség 0%-ban fontos per pillanat. Azért szedem, mert különben folyamatosan rosszul vagyok és elájulok az első napon. Ami most nem történt meg. A szedést pont ezen okból nem hagyhatom abba, mert akkor isten tudja, mikor jön meg, úgy meg nem mehetek el dolgozni, hogy random elájulok.

Még nekem áll feljebb? Igen. Évek óta használom és ezzel együtt kétszer volt problémám vele, egyébként rendszeresen és rendesen szedem. Örülök, hogy sose voltál hosszabb távon olyan beteg, hogy a világod ne tudd, de én most az voltam, kishíján kórházba is kerültem. Ilyenkor biza előfordul, hogy nem tudod beszedni akkor, amikor kéne, a gyógyszereket nem szerencsés egymás után bekapkodni, és el is felejtődhet, mert épp olyan magas lázad van, hogy eszedbe sem jut. Előfordul az ilyen. A gyógyszereket még így is közel az eredetihez vettem be egy pár órás csúszással - amire mit mond a tájékoztató? Hogy vedd be, mert egy pár óra belefér.

Ha nem rögtön arra a konklúzióra ugrana a Gyks válaszolók 60%-a hogy a kérdező sík hülye és a betegtájékoztatót sem olvassa el, meg amúgy is mindig össze-vissza szedi a gyógyszert, akkor nem kéne nekem feljebb állnia. Nem jókedvemből szedtem így, hanem mert csak így tudtam. Annyi lehetne a dúcban, hogy ezt figyelembe veszed, vagy ha nem is, akkor nem nyomod le a szentbeszédet, hanem a kérdésre válaszolsz.

2018. szept. 15. 14:22
 8/10 A kérdező kommentje:

6-nak külön köszönet ; kioktatás nélkül válaszolt a kérdésre nem lenéző stílusban.

100%-ban az a válasz, amire eddig vártam.

2018. szept. 15. 14:25
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Azért nincs benne a tájékoztatóban, hogy mit kell csinálni, ha valaki össze vissza szedi, mert egy épeszű,felelős felnőtt nőt feltételez, aki megérti, a hormontartalmú gyógyszer nem játék
2018. szept. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Attól, hogy valaki külső okok miatt nem tudja beszedni még nem lesz felelőtlen, ostoba és gyerekes. :)

Ezért tettem fel a kérdést, mert a betegtájékoztatóban nyilván nen fognak minden esetet számba venni és leírni rá, hogy mitévő légy.

2018. szept. 15. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!