Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már lassan két éve meg van a...

Már lassan két éve meg van a mensim, de még mindig nem állt be rendesen. Ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Tehát 2016 őszén jött meg először( 13 évesen). Nemsokára két éve. Egyáltalán semmi rendszer nincs benne. Először mikor megjött csak nagyon kevés volt, és hamar el is múlt. Ez így ment tavaszig. Utána nyáron egy hónap alatt kétszer jött meg 10 napra és nagyon erősen. Fájdalmaim csak ritkán voltak. Ősszel két hónapban egymás után ugyanakkor volt meg 6 napig. Akkor azt hittem végre 1 év után beállt. Utána télen 4 hónapig teljesen kimaradt, és tavasszal viszonylag rendszeresen megjött. Minden hónapban volt valami jele, de sose volt túl erős, és mindig máskor volt meg. június-júliusban ugyanakkor volt meg, nagyon erősen és olyan 6-7 napig. megint azt hittem beállt. De augusztusban teljesen kimaradt, és még azóta se jött meg. Anyukámnak mondtam, de nem aggódik miatta. Persze ha sokáig nem jön még meg, biztos elvisz orvoshoz, de most nem annyira foglalkoztatja.

Nem vagyok se túlsúlyos, se túl vékony. A testalakatom nem a legvékonyabb és nem is duci. Pont a 2 között van. viszonylag jól tartom magamat. Tavasz óta rendszeresen sportolok is. 160 cm vagyok és 48 kg.

Kell aggódnom, vagy még várjak egy kicsit?



2018. szept. 15. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódnod. :) Még van időd. Viszont a menstruáció nem akkor pontos, ha minden hónapban ugyanazon a napon jön meg. Ne így keresd benne a rendszert, mert így sosem látod majd rendszeresnek. Azt nézd, hogy a 2 egymást követő menstruáció 1. napjai között hány nap telik el. Ez 21-40 nap közé fog beállni. Ha például a ciklusod 35 napos, akkor logikus, hogy néha kimarad egy hónap, hiszen egy hónap csak 30 napos. Így például ha megjön augusztus 31-én, akkor 35 nap múlva majd csak október 5-én jön meg. Ettől még 35 napra pontos lehet a ciklus. Vezesd mindig, hogy hány naposak voltak a ciklusaid. Idővel látni fogod, mikorra várd a következő menstruációt. :)
2018. szept. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Mióta megjött vezetem a dátumokat, figyelni fogom továbbra is.
2018. szept. 15. 14:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem soha nem állt be rendesen, mindig kiszámíthatatlan volt. Orvosnál is voltam, semmit nem tudtak csinálni vele. Te még nagyon az elején vagy, ilyenkor azért mindenkinek rendszertelen. Növésben vagy, a tested is változik, minden átalakulóban van.
2018. szept. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
majd 17 éves korod felé áll be nagyjából szabályosra.
2018. szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!