Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek hat a fogamzasgatlo?

Szerintetek hat a fogamzasgatlo?

Figyelt kérdés

Augusztusban irattam fel fogamzasgatlot, a nogyogyaszom azt mondta hogy a menstruacio elsotol otodik napjaig kezdhetem el szedni.

Azonban nagyon furan jott meg, barnas folyas volt inkabb helyette es nagyon keves is, az orvos azt mondta hogy nyugodtan kezdjem el szedni, korulbelul a negyedik napon vettem be az elso szemet, ez szeptember elseje volt.

Azota szedem folyamatosan, multheten ereztem hogy peteeresem van, gorcsoltem es folyasom is volt, azt mondta az orvos hogy ez igy rendben van, ma viszont eszrevettem a wc papiron egy nagyon keves barnas folyast utana pedig feher folyast benne ilyen “hajszeler” szeru verzessel, nagyon nagyon minimalis, szinte eszrevehetetlen. Ilyen volt az elozo menstruaciom is.

Szerintetek ez normalis?Ettol fuggetlenul ved a fogamzasgatlo?


2018. szept. 17. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Peteérésed volt? ?O Az durva, mivel a fogamzásgátló szedése alatt nincs peteérés, ezt akadályozza a gyógyszer (többek között).

Lehet kell még idő, mire megszokja a szervezeted a tablettát.

De ettől függetlenül védenie kell.

2018. szept. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Peteérés? Valóban nincs fogamzásgátló mellett...

Ez a vacak tönkreteszi a szervezeted meg a hormnjaid. A helyedben nem szedném.

2018. szept. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az 1. levél után már biztosan hat. A fogamzásgátló gátolja a peteérést. Biztosan nem azt érezted.
2018. szept. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mivel az elso levelet ugy kezdtem el szedni, hogy rendszertelenul jott meg, raadasul inkabb csak barnas folyas volt, ezert ha esetleg nem is az 1-5 nap koze esett, attol fuggetlenul hat a gyogyszer?Ha pl a 7. Vagy 8. napon kezdtem el szedni?Mert sajnos igy nem tudom eldonteni hanyadik nap volt pontosan, egyszer megjott egy napra, ra egy napra semmi, utana ket napig megint barna es igy tovabb.

Szoval ma a 17. szemet vettem be, az elso levelet ha vegig szedem mindenfelekeppen hat?

Szedtem suprax antibiotikumot es tozegafonyat, figyeltem ra hogy ne egy idoben vegyem be, bar ez az antibiotikum sem a tozegafonya nem csokkenti a fogamzasgatlo hatasat azt mondtak.

Ami meg esetleg lehet hogy dohanyzom, nem sokat, leszokoban vagyok, napi 2-3 szalat szivok.

Ha elszedem az elso levelet szerintetek vedve vagyok?

2018. szept. 17. 20:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Az 1. levél után már védve leszel, az tuti.
2018. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!