Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kezeletlen PCOS-nak mik a...

Kezeletlen PCOS-nak mik a szövődményei?

Figyelt kérdés
Enyhe IR is van, ciklus 3 hónapja nincsen. A barátnőmről van szó. Azelőtt diétázott, de mikor kiderült a PCOS és IR, abbahagyta és azóta folyton összevissza eszik és nem mozog. Ki van borulva, de mégsem foglalkozik vele. Aggódom érte. Mi baja lehet ebből? Meddőség?

2018. szept. 20. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
PCOS-nak van több típusa is, de a meddőség az mindegyiknél felmerül mint végkifejlet. Viszont nincs kizárva a rosszindulatú daganat se.
2018. szept. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

PCOS-ből nem lesz daganat, ezt nem lehet kijelenteni. Ám a meddőség az garantált. De mindenképpen a nehezebb teherbeesés. Ha nincs 3 hónapja menzesze, az azt jelzi, hogy tüszőérése sincs.

Nekem ennél enyhébb PCOS-em van és még így is asszisztált reprodukciós eljárásokra szorulunk - inszemináció, lombik. Ez nem most fog neki fájni, hanem amikor már tényleg ott tart hogy gyereket szeretne. Ehhez nagyfokú tudatosság kell, hogy ezt megértse és foglalkozzon vele. Ilyenkor még könnyű legyinteni, hogy engem még nem érint, még nem akarok gyereket. Én örültem volna, ha annak idején valaki erre felhívja a figyelmemet és nem csak annyit nyög oda az orvos, hogy ezzel majd akkor kell foglalkozni, ha gyereket akarok. Kösz. Most emiatt szívok.


160 g-os szénhidrát diéta tartása és mozgás az elsődleges. Endokrinológussal való konzultáció. Pajzsmirigy hormonpanel (TSH, fT3, fT4, anti TPO, anti TG - elsősorban) vizsgálat, mert szinte biztos, hogy társul mellé valamilyen pajzsmirigy probléma - mivel a PCOS hormonprobléma, nem nőgyógyászati.


Ezt meg érdemes megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=7gFv53ZZoSA&t=986s

2018. szept. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen,az enyhébb PCOS-nál nincs daganatveszély, jellemzően a genetikailag öröklődött I-es formában van jelen.
2018. szept. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!