Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tenyleg ennyire gaz ha valakin...

Tenyleg ennyire gaz ha valakinek mehszajsebe van?

Figyelt kérdés
Voltam par eve rakszuresen, akkor mondta a doki hogy van mehszajsebem, de kis erme nagysagu, kesobb le lehet fagyasztani de egyenlore nem kell vele foglalkozni. Panaszt nem okoz, nem verzek szex utan. Anyu regen volt egy teljesen masik dokinal mert neki is van, az azt mondta, hogy "meg szul 3 gyereket, utana foglalkozunk vele". Itt GYKn meg olyan rem dolgokat olvasok errol, hogy mehszajsebbel az ember eszebe se jusson szexelni.
2018. szept. 25. 14:52
 1/4 A kérdező kommentje:
20 eves vagyok, azt kihagytam.
2018. szept. 25. 14:52
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a méhszájseb nagyon fura dolog. Nekem is volt, azonnal lefagyasztották, nem várta semmire, pedig nekem sem okozott panaszt, nem is tudtam róla, hogy van valami, csak amikor rákszűrésre mentem és megvizsgált az orvos, akkor mondta, hogy van.

Aztán úgy alakult, hogy másik orvoshoz kerültem, mert elköltözött, az új doki meg azt mondta, hogy nem szabad lefagyasztani, és hogy mennyi problémát okozhat, ha azonnal nekiesnek.

Szóval én totál összezavarodtam, hogy akkor mi is a jó. Próbáltam utánaolvasni és ott is teljesen vegyes véleményeket találtam.

2018. szept. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit a köznyelvben méhszájsebnek neveznek, az egyáltalán nem seb. A seb általánosságban hámhiányt jelent.

A méhnyakcsatornában hengerhám van, a méhnyak külső felszínén pedig laphám. Főként fiatal felnőttkorban jellemző, hogy ez a két hámréteg közötti átmenet kijjebb kerül, így a külső méhszáj körül egy hengerhámmal borított, pirosas színű rész alakul ki. Ez totál normális dolog, kb. a fertilis korú nők 90%-ának ilyen...Ha a citológiai lelet normális és nem okoz panaszt, akkor az égvilágon semmit nem kell vele csinálni.

Ha panaszt okoz (pl. bővebb folyás, szex után pecsételő vérzés), akkor kell kezelni, egyéb esetben nem.

2018. szept. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hat nekem kicsit sok a folyasom, bar mihez kepest, mindig ilyen volt, kb 10 eves korom ota. Tisztasagit hasznalok, de annyira nem durva mint azoknak, akiknek lefolyik a labukon.
2018. szept. 25. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!