Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti nem féltek a fogamzásgátló...

Ti nem féltek a fogamzásgátló tabletta szedésétől?

Figyelt kérdés

Sajnos elolvastam a betegtájékoztatót, és 1000 emberből egynek szívrohama, agyvérzése, trombózisa lehet.

Tudom, hogy vannak kockázati tényezők, öröklődés, nálunk a családban nem volt mellrák, szívroham, trombózis, csak egy magas vérnyomás nagyszülői ágról.

Én mégis félek, hiszen növeli a kockazatát, és sokat stresszelek, ami miatt magas a pulzusom. Felírták, de félek.

Nektek mi a véleményetek?


2018. szept. 25. 23:51
 1/7 Metionin ***** válasza:
100%

Nem. Én a teherbeeséstől félek.


Amúgy szinte minden gyógyszer betegtájékoztatójában ilyenek vannak. A kedvencem a fejfájás elleni gyógyszer, aminek mellékhatása a fejfájás. Vagy amikor tüdőgyuszim volt, az volt a tájékoztatóban hogy ne nagyon mozogjak mert leszakadhatnak a szerveim (???). Már nem emlékszem milyen gyógyszernél meg hogy szívmegállás, halál. Ennyi erővel akkor ne szedjünk be semmit. Ha nem megfelelő a fogamzásgátló, annak jelei vannak elég hamar, nem lesz csak úgy random pl. trombózisod.

2018. szept. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem. Az egyik legjobb módszer szerintem. Kényelmes, már ha nem feledékeny valaki.


Minden gyógyszernél szinte ezek vannak, én el sem olvasom soha egyikét sem, csak ha direkt keresek valamit benne. 27nő

2018. szept. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Nekem magas trombocitaszám miatt azt mondták orvosok, hogy ne szedjem. Plusz aki osztálytársam túl fiatalon kezdte szedni (14 éves kora körül), az mind dagadt bálna lett és soha nem tudott visszafogyni. Nem tudom biztosan, hogy attól, de ők voltak a legjobb csajok általánosban, pont ezért nekik volt a legkorábban szükség fogamzásgátlóra, ezért gondolom, plusz az egyikük meg is mondta, hogy attól hízott meg, totál hormonzavaros lett. De ha nem lenne más megoldás, inkább beszedném, mint az abortusz, ugyanis nem élvezem a szexet gumiban.
2018. szept. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem félek tőle. Minden gyógyszernek lehetnek elég durva mellekhatasai. Még mindig jobb, mint egy nem tervezett gyerek.
2018. szept. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

6 év alatt egyetlen egyszer volt kissé kellemetlen, de nem veszélyes mellékhatása, jeleztem az orvosnak, váltottunk. Utána meg, mikor már babaprojekt volt, kb. 2 hónap alatt össze is jött, szóval ha van is bármi hatása, azzal nem találkoztam. 18 éves koromtól szedtem, egy dekát nem híztam a terhességemig, szóval tehénke sem lettem tőle.

Az én családomban volt lényegében minden örökölhető rák, vérnyomás probléma minden irányban, egy szívroham, szóval halmozottan veszélyeztetett vagyok ilyen szempontból.

Egyébként egy ezrelék nagyon kicsi esély, tippre nagyobb eséllyel halunk bele mondjuk közúti balesetbe. Akkor most ne is üljek kocsiba, csak tankba?

2018. szept. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem féltem/félek tőle, jelenleg is szedem. Sajnos dohányzom is mellette. Viszont észrevettem egy nagyon jó mellékhatását: a melleim nőttek tőle, hízni semmit nem híztam.
2018. szept. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fél évig szedtem fogamzásgátlót, amikor kiderült, hogy kezdődő autoimmun betegségem van, és a lábam is visszeres lett. Lehet nem a fogamzásgátlótól, de ezek miatt ellenjavalt lett a szedése.

Ami kellemetlen mellékhatás volt, az a mellfájdalom, de egyébként nagyon pozitív véleményem van róla. Ha mégegyszer elkezdhetném szedni, akkor viszont nem elégednék meg a sima vérvétellel, hanem szűrést csináltatnék Leiden mutációra. Ha az rendben van, akkor biztosan nem lesznek ilyen durva mellékhatások.

2018. szept. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!