Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Migrénre gyógyszer?

Migrénre gyógyszer?

Figyelt kérdés

Valakinek bevált valami gyógyszer migrénes fejfájásra?

Esetleg valamivel kitudja küszöbölni az első jeleknél?



2018. okt. 5. 09:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem, utolsó.

Nem, nem fejfájás amubulanciáról, hanem fejfájás klinikáról volt szó.

A sima fejfájás NEM migrén, főleg nem az ott jelentkező.

A féloldalas fájdalom migrén.

A féloldalas szem mögötti cluster.

A homloki a tenziós.

Az orrgyöki a színusz.


A különbségek:

[link]


[link]

2018. okt. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
FLECTOR
2018. okt. 5. 13:23
 13/18 anonim ***** válasza:
Flector az nem bivaly erős, nekem semmit nem ér. Menj neurológiára, ott diagnosztizálhatják a migrént és kapsz rá gyógyszert. Nem is értem a háziorvosodat, miért nem utalt már be?!
2018. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

11

Elolvastam mind2 típus jellemzőit. A migrén tüneteit tapasztalom magamon. (látászavar, fényérzékenység, hányinger.....)

2018. okt. 5. 13:41
 15/18 anonim ***** válasza:
11-nek.....szerintem mindegy, hogy klinika vagy ambulancia. Nevezd meg a helyet légyszíves! Hiába általánosítják a fejfájásos tüneteket, mikor migrénem van ordas nagy fájdalmam szokott lenni a szemem mögött, és nem mindig féloldalas a fájdalmam. Van amikor az egész fejemre kiterjed. És az aura se kötelező, nekem nincs.
2018. okt. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem egyedül a Relpax vált be neurológus írja fel fejfájás ambulancián, de nagyon drága. Viszont megéri, mert így legalább tudok dolgozni. Sajnos már vannak olyan rohamok, amin nem mindig segít ez sem. Sok folyadék, magnézium és figyelek mit eszek, meg igyekszem rendszeresen mozogni, de a túl intenzív mozgás is migrént vált ki nálam.
2018. okt. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Azért, mert valaki elolvassa a wikipédia fejfájások szócikkét, még nem lesz fejfájászakértő.

Attól, hogy a fájdalom féloldali és szem mögött jelentkezik, az attól még nem cluster fejfájás, hanem simán lehet migrén. A cluster fejfájás jellemző tünete az azonos oldali szem vörössége, könnyezése, orrfolyás és az azonos arcfél izzadása. Ráadásul jellemzően napi több roham van, jóval rövidebb egy migrénes rohamnál.

Amiket a kérdező leírt, migrénre jellemzőek.

Neurológushoz kell elmenni, ő tud adni rohamoldásra is gyógyszert, vagy ha nagyon sűrűek az epizódok, akkor folyamatos, megelőző kezelést is.

2018. okt. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Már 3 napja fáj, lassan megőrülök
2018. okt. 7. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!