Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet, hogy cukorbeteg vagyok?

Lehet, hogy cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
Rendesen étkezem, vegyesen húsok, gyümölcsök, zöldségek, gabona stb, mégis nagyon vékony vagyok és nem tudok hízni egy dekát sem. 157 cm 46 kg. Emellett gyakran tör rám iszonyatos, fájdalmas farkaséhség. A termetemhez képest sokat is iszok és sokat pisilek is, olyankor annyira sokat egyszerre, hogy nyilvános wc-n alig merek menni, nehogy hallja valaki, milyen sokáig pisilek :D A normális táplálkozás mellett erőtlen, fáradékony is vagyok. Ezek lehetnek cukorbetegség jelei? Olyan írjon csak, akinek van vagy legalábbis ért a témához! Ja, és ha ez számít valamit, enyhe PCOS-em is van.

2018. nov. 4. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Menj el a háziorvosodhoz inkább, mint hogy neten keresztül diagnosztizálod magad...
2018. nov. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 Nyilván el fogok menni cukorterhelésre, de vasárnap van, gondoltam most előbb inkább neten érdeklődök.


Amúgy az erőtlenséget pl úgy értem, hogy fél éve még rendszeresen jártam edzeni és imádtam, most meg kb a második guggolásnál már megpusztulok, elfogy az erőm. 22 éves vagyok, szóval a korom ezt nem indokolná.

2018. nov. 4. 09:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Mennyi az a sokat iszol? Hány liter?
2018. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan, de 2 litert simán megiszok egy nap(csak vizet szoktam).
2018. nov. 4. 14:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Az semmi, en cukorbetegsegnel napi 8-10 liter ittam
2018. nov. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 8-10 liter?? Azért ez nem túlzás? Ilyenbe már rég bele szoktak halni :D
2018. nov. 4. 16:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Belehalni nehezen, ahhoz sokkal több kell. De a cukorbetegek, amik nem kezelik őket iszonyat sokat isznak.
2018. nov. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a PCOS gyakran jár inzulinrezisztenciával, ami a cukorbetegség "elődje". én is ezeket tapasztaltam, és kiderült, hogy IR-em van. menj el orvoshoz, endokrinológushoz is, kérj cukorterhelést.
2018. nov. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én amikor cukros lettem 4-6 litert ittam egy nap. 2 l a normál napi szüksèglet..
2018. nov. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!