Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonzavar "végére" megszűnne...

Hormonzavar "végére" megszűnnek a tünetek? Vagy legalább enyhülnek?

Figyelt kérdés

Voltam nőgyógyásznál, mivel 17 evesen még nem menstruálok és hasi uht csináltak, onnan tovább küldtek hormon laborra és úgy néz ki nem lettek jók a hormon eredményeim.

Amit igazából gondoltam, nagyon szőrösödöm, pattanásos vagyok stb,arra lennék kíváncsi ezek megszűnnek majd? Decemberre kaptam időpontot endokrinológiára, ott írnak fel gyógyszert?



2018. nov. 5. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
ezek nagyon úgy hangzanak, mint a PCOS, keress fel egy endokrinológust is. nekem PCOS-em van, és bármennyire igyekszem, nem szűnnek meg ezek a problémák. a PCOS nem gyógyítható, de tünetmentessé tehető, van, akinek kemény életmódváltással sikerül ezektől a tünetektől megszabadulnia, de sajnos én még nem jöttem rá a megoldásra. :(
2018. nov. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az első vagyok még, közben láttam, hogy már bejelentkeztél endokrinológushoz is. valószínűleg fog gyógyszert felírni, de tapasztalatból mondom, hogy csak a gyógyszer nem fog teljesen segíteni, életmódváltás kell.
2018. nov. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem köszi, ez kb mit takar egészségesebb étkezés, sport?
2018. nov. 6. 14:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
rendszeres mozgás, egészséges étkezés, alvás, stressz kezelése. cukor, alkohol, cigi elhagyása, én a kozmetikai cuccaimat is lecseréltem természetesebbekre, így sokat javult az arcom is, de persze most is pattanásos vagyok, mert a hormonok okozta pattanásokat nem lehet csak úgy eltüntetni :(
2018. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az életmód váltás mellett, pedig a szőr problémát is meg a pattanásokat is lehet kezeltetni villanófénnyel. A szőrökre az IPL vagy lézeres tartós szőrtelenítést javaslom. Pattanásokra pedig villanófényes akne kezelés kb 2 napa alatt leszárítja és hosszú távon meg fogja szüntetni a pattanásokat, így elkerülheted az akne hegek kialakulását is. Az akne kezeléseket csak kevés helyen csinálják jól.
2018. nov. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok, hormonzavar miatti szőrnövekedésre nem mindig hat a lézeres szőrtelenítés. egy PCOS-es netes fórumon pont ezt kérdezte egy nő, és a sok tucat válaszban szinte mindenki azt írta, hogy nem használ.
2018. nov. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem biztos hogy pcos, de a lényeg ohgy az endokrinológián kapsz gyógyszert, javulni fog sokat. A pattanás tuti és részben a szőr is, persze az részben alkati is tehát a lábon pl maradhat erősebb szőr akkor is ha tök egészséges vagy, de az arc, has, sokat javulni fog.
2018. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Ja és igaza van annak a válaszolónak aki életmódváltást emleget, bármi is van, az nagyon sokat javít a hormonális állapoton (is). Meg simán az arcbőrön ;)
2018. nov. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!