Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől fájhatott a tamponhaszná...

Mitől fájhatott a tamponhasználat?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és első alkalommal próbaltam ki a tampont. A felhelyezéssel nem volt különösebb gondom. Viszont mikor utána elkezdtem járni éreztem rendesen és minden mozdulatomnál fájt nagyon. 5-10 perc után kivettem és elég nehezen jött ki+ hozzátenném ez szintén nagyon fájdalmas volt. Elvileg ennek fájdalommentesen kellett volna történnie. Valamit rosszul csináltam?
2018. febr. 17. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem akkor fájt akár a felhelyezés akár a kivétel, amikor száraz volt a hüvelyem.

érezni pedig akkor éreztem sétálásnál, ülésnél, amikor nem jó helyen volt (nem helyeztem elég mélyre).


mekkora méretű tampont próbáltál?


tudom hogy sokan kipróbálni sem szeretnék, mert "gusztustalan", "undorító", de nekem nagyon bejött az intim kehely... reggel felhelyezem (persze függ attól is, hogy mennyire erős a vérzés), és munka után kiveszem, nincs gond vele a munkahelyen, nem lesz pisis a madzag, stb...

2018. febr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha érezted a tampont séta közben, akkor az azt jelenti, hogy nem volt elég mélyen. Én a tampon után az egész mutató ujjamat fel szoktam nyomni, így egyáltalán nem éreztem már az első alkalommal sem. Legközelebb te is helyezd feljebb.


A kivétel pedig azért volt fájdalmas, mert nem telt meg a tampont. Nyilván 5-10 perc alatt csoda lett volna, ha megtelik. A tampon eltávolítása akkor fájdalommentes, ha a tampon meg van telve, olyankor ugyanis kicsúszik a véren. Nálad nem ez volt a helyzet, mert a körülötte lévő vért beszívta, de ettől még nem telt meg. Ilyet többé ne csinálj, mert ez felsértheti a hüvelyt és a nyálkahártyát, így pedig könnyebben kaphatsz el fertőzéseket.

2018. febr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Legelső alkalommal nekem is fájt, kényelmetlen volt. Nyilván a hüvelyednek szokni kell hogy van most ott valami idegen dolog.

De ha száraz, akkor tényleg ne erőltesd. Vagy használj kisebbet. :)

2018. febr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!