Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tenyésztés miben tér el a...

A tenyésztés miben tér el a cytológiától és mikor indokolt?

Figyelt kérdés

Szakrendelésre járok, nincs pénzem magánba.

Az orvos az istennek se akarja kideríteni mitől vannak kinövéseim a hüvelybemenetnél. Mert nem fáj és nincs tünet. Nem HPV szemölcs. Hanem hús kinövés, amin fehér anyag volt rárakódva egy ideig, majd az levált. Jelenleg nő a kinövés.

Cytológiát folyton csinálja, mert van HPV-m.

De hát a hüvelyi fertőzésemmel mit csináljak? Arra nemhogy a tenyésztés kellene?

Most én hogy ordítsam le a fejét, hogy csináljon már azt is...

Miért nem csinálnak alapból?

Ha egyszer azt mondom bajom van, akkor az van. Direkt figyelem magam tükörrel, azok a kinövések nem voltak ott...



2018. nov. 14. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem vagy elégedett menj másik orvoshoz.

Cytológia rákszűrés.

Kenetet azért szoktak venni általában, hogy megállapítsák, hogy mi okozza a fertőzést (gomba vagy baktérium), és ennek megfelelően adjanak kúpot, gyógyszert.

A doki mondta, hogy nem a HPV-től vannak a dudorok?

Sok orvos olyan, hogy nem mondd el mindent rendesen, mert nekik alap, ezért kérdezni kell őket. Nyugodtan kérdezz meg mindent, amit nem értesz. De ha így sem boldogulsz vele, akkor keress mást.

2018. nov. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ha HPV-d is van, akkor mégis miből gondolod, hogy nem HPV-s szemölcseid vannak? Mert a leírás alapján bizony az van.
2018. nov. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A cytologiai vizsgálathoz a mintát a méhnyakból veszik és az szövetminta. A kenet meg csak egy vatta egy pálcika végén amivel “megtörölget” belülről és a hüvelyváladékból vesz mintát, azt tenyésztik ki.
2018. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Cytológiát minden fél évben csinál, mindig negatív. Ennek örülök is. Most nyáron elkaptam egy nemi betegség szerű valamit, ami miatt nyálkahártya kinövések vannak a hüvely bemeneténél. Azért mondom, hogy nem HPV, mert nem az a karfiolszerű burjánzó igazi szemölcs, mint ahogy az a képeken is látszik, ha valaki utánanéz, hanem egyszerű, kerek, sima felszínű, de akkor is valami kinövések.


A HPV-mra azért derült csak fény, mert magán úton elmentem egy magán laborba ahol csináltattam egy HPV tipizálást, amiből az derült kis, hogy negatív az alacsony kockázatúakra, amik a szemölcsöt okoznák, és viszont pozitív a magas kockázatúak egy csoportjára. Amik viszont csak rákot okoznak, és más tünetet nem.


Egyszerűen le akarnám vágatni, vagy leégetni, vagy ecsetelővel valamit elérni, de semelyik nem ír fel nekem semmit. Ez már a 2. orvos volt, aki amúgy leszidott, hogy miért nem az előzőhöz megyek, ha annál kezdtem el a kivizsgálást.


Úgyhogy annyi az egész, hogy mind lepasszol a másiknak.

De akkor következőre kiemelten kérni fogom a kenet vételt. Már elegem van.

2018. nov. 19. 10:28
 5/8 anonim ***** válasza:
A cytologia elvileg kimutatja a fertozeseket is.Volt,hogy rakszures utan irtak,hogy candidat talaltak.Lehet az orvosod is ugy van vele,hogy minek kulon tenyesztest csinalni mikor a cytologiabol ugyis kiderul,ha van valami.Viszont szerintem sztk-s cytologianal nem nezik a fertozeseket vagy nem irjak ra a leletre.
2018. nov. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De mire mennél egy tenyésztéssel? Az marhára nem arra való.

És az összes szemölcsöt HPV okozza.

2018. nov. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Magán laborban voltam korábban HPV tipizáláson, ott az pozitív lett a magas kockázatúakra. Ezzel sem csinál semmit, mondván majd legyőzi az immunrendszer mert a cytológia negatív.


A "szemölcseim" ha azok, nem tudom minek nevezzem, az meg szerinte olyan kicsi, hogy nem ír fel rá ecsetelőt.


Most akkor én ettől többet mit csináljak? Szabad így szexelni egyáltalán? Hát valamit át fogok adni így a partnernek. Meg ha én engedek pl. egy 1 órás mechanikai terhelést, nevezzük szexnek, akkor nekem mi van ha leszakadnak azok a kinövések és kivérzik...

2018. nov. 29. 14:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi lett veled kedves kérdező?
2023. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!