Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy alakult a lányod menzesze...

Hogy alakult a lányod menzesze? Mikorra állt be? Meddig normális ha rendszertelen?

Figyelt kérdés

Lányomnak 10 évesen jelentkezett először.Egy nap volt, másnap pecsételő.Aztán 1 év múlva megint jelentkezett 1-2 napra, aztán megint semmi.

Most májusban töltötte a 12-t.Megjött neki augusztusban-szeptemberben-októberben, de ez már igazi 5 napos, bővebb vérzés volt, most novemberben semmi.

Nem tudom meddig normális ez, megmondom őszintén én az enyémre nem emlékszem.Arra igen mikor jött meg először, de hogy mikor lett rendszeres, passz.

Még nem szándékozom orvoshoz vinni,szerintem olyan 15-16 éves koráig ez belefér.Vagy rosszul gondolom?



2018. nov. 22. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól gondolod. 16 éves korig bőven belefér a rendszertelenség. Nekem is utána kezdett pontosabb lenni. Húgom most 16, neki még most is vannak hosszabb-rövidebb ciklusai, de a nőgyógyász azt mondta, várjunk még. Szerencsére nem kezdte el rögtön hormonokkal tömni.
2018. nov. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Én max 14-et mondanék, ha addig nem áll be, akkor utánanéznék mi van a háttérben. Én sem emlékszem az enyémre, csak arra hogy nekem az első is már nagyon intenzív volt. De nem emlékszem rá, hogy nagy kimaradásaim lettek volna. Ellenben azt már 16 évesen megállapították, hogy az egyik petefészkem nagyobb. 20 évesen már jól láthatóak voltak a ciszták, PCO...

Amennyit én most szenvedek, hogy lehessem gyerekem, és arra gondolok, hogy esetleg lehetett volna valamit tenni még anno... hát, a saját gyerekemnél egészen biztos, hogy mindennek ezerszer utánamennék. És nem arról van szó, hogy "hormonnal kell tömni", hanem hogy nézzen rá egy jó szakember nőgyógyász/endokrinológus, hogy ez normális-e vagy ha nem mit lehet tenni.

2018. nov. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Nekem 13 évesen jött meg először, hasonlóan, mint a lányodnak, kétszer volt 1-2 nap, utána sokáig semmi.Mi elmentünk akkor orvoshoz, azt mondta, hogy ha fél év után sincs semmi, akkor menjek vissza. Addigra megjött rendesen, úgyhogy nem tudom, hogy akkor mit csinált volna.
2018. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én aránylag szerencsésnek mondhatom magam, 9 évesen jött meg, de azóta rendszeres (kivéve abban a pár évben, amíg súlyos depresszióm volt, akkor 3-4 hónapokat is kimaradt, de a vérzés se volt több 2-3 napnál).

Addig teljesen elfogadható a rendszertelenség, amíg fejlődik, és kamaszodik. Ha az eddigi menstruációkhoz nem társult extrém görcs, fájdalom vagy egyéb panasz, akkor nem kell aggódni. Fejlődésben van még, ennyi az egész.

2018. nov. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ az, hogy mikor áll be, hogy mikor jött meg, nyilván akinek 13-14 évesen jön meg, annak normális, ha még 16-17 évesen összevissza, akinek viszont megjön 11-12 évesen ott már 15-16 éves korra be kell állni nagyjából. Szerintem egyébként évek mire teljesen beáll a menstruáció, nekem 11 évesen jött meg, amennyire emlékszem 14-15 évesen már nagyjából be lehetett lőni a menstruációmat, de pl. még sokszor görcsöltem, a görcsölés olyan 20 éves korom körül múlt el, és egyébként nagyjából onnantól kezdtem el érezni a peteérést is, én azt gondolom onnantól állt be normálisan a szervezetem. Szerintem az belefér, hogy összevissza még, esetleg figyeld azért, hogy hogyan alakul, a nődokidat esetleg megkérdezheted, ha 1 év múlva se rendszeres, hogy mit mond rá, ha vagytok olyan viszonyban, de nem hiszem, hogy gyógyszerekkel kéne tömni, azért szerintem a szervezetnek idő kell mire teljesen beállnak a hormonok.
2021. aug. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!