Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha az egészséges életmóddal...

Ha az egészséges életmóddal sem lehet megelőzni a PCOS-t, akkor mégis mivel?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt mondják, hogy a PCOS-re nincs gyógymód, csak a megfelelő, egészséges életmóddal lehet enyhíteni a tüneteket.

A nővérem kb. 5 évvel ezelőtt elhatározta, hogy le akar fogyni, és teljes életmódváltásba kezdett. Azóta nagyon figyel az étrendjére, szigorú diétát tart, mellette heti 5-6 alkalommal sportol, szóval egészségesen él.

Pár hónapja azonban mégis PCOS-t diagnosztizáltak nála.

Ez hogyan lehetséges? Mivel lehet megelőzni ezt a betegséget, ha már a helyes életmód sem elég, mit kellene tenni?



2018. dec. 3. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A lelki tényezők is befolyásolhatják a kialakulását. Én is egészségesen étkeztem, sportoltam, figyeltem a testemre és mégis petefészekcisztával műtöttek 19 évesen, mert lelkileg nehéz időszakban voltam akkor. Nem tudom, hogy nála közrejátszott-e ilyesmi.
2018. dec. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Ami az egészben probléma, hogy MIT ÉRT valaki egészséges életmód alatt - ugyanis föleg a diéta igen sok esetben nem az, hanem éppen ellenkezöleg, ártalmas.
2018. dec. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A diétát úgy értem, hogy nagyon figyel arra, miket eszik: például semmi édesség, semmi ami tartalmaz fehér lisztet, cukrot stb. Húsokból is csak csirkehúst meg halat eszik. Sok zöldség, gyümölcs, rostok, lassú felszívódású szénhidrátok stb.

Ilyesmikre gondoltam, szóval nem a koplalásra.

2018. dec. 4. 10:34
 4/6 anonim ***** válasza:
9%

Ez tipikusan az "ál-egészséges" étrend, ha ennyire sok mindent letiltanak, és ennyire kevés élelmiszer a megengedett, akkor nem csoda, ha a szervezet össze-vissza müködik.

De ettöl függetlenül is ebben az esetben a hús(és hal)mentesség csodákat tud tenni!

2018. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csak ezek befolyásolják a kialakulását. Én is nemrég hallgattam róla egy anyagot, nagyon érdekes, hogy mennyi minden számít, amiről nem is tehetünk. Sajnos...
2019. márc. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! Be tudnád linkelni ezt az anyagot?? Engem is érdekelne....
2019. márc. 5. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!