Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Nők egészsége

A kérdés

Ha az egészséges életmóddal sem lehet megelőzni a PCOS-t, akkor mégis mivel?

Mindenhol azt mondják, hogy a PCOS-re nincs gyógymód, csak a megfelelő, egészséges életmóddal lehet enyhíteni a tüneteket.

A nővérem kb. 5 évvel ezelőtt elhatározta, hogy le akar fogyni, és teljes életmódváltásba kezdett. Azóta nagyon figyel az étrendjére, szigorú diétát tart, mellette heti 5-6 alkalommal sportol, szóval egészségesen él.

Pár hónapja azonban mégis PCOS-t diagnosztizáltak nála.

Ez hogyan lehetséges? Mivel lehet megelőzni ezt a betegséget, ha már a helyes életmód sem elég, mit kellene tenni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: PCOS, betegség, petefészek, menstruáció, probléma, kór, kezelés, diéta, edzés, életmód

2018. dec. 3. 17:52  Privát üzenet  

A válaszok
A lelki tényezők is befolyásolhatják a kialakulását. Én is egészségesen étkeztem, sportoltam, figyeltem a testemre és mégis petefészekcisztával műtöttek 19 évesen, mert lelkileg nehéz időszakban voltam akkor. Nem tudom, hogy nála közrejátszott-e ilyesmi.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2018. dec. 3. 17:55 Privát üzenet
Ami az egészben probléma, hogy MIT ÉRT valaki egészséges életmód alatt - ugyanis föleg a diéta igen sok esetben nem az, hanem éppen ellenkezöleg, ártalmas.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2018. dec. 3. 18:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A diétát úgy értem, hogy nagyon figyel arra, miket eszik: például semmi édesség, semmi ami tartalmaz fehér lisztet, cukrot stb. Húsokból is csak csirkehúst meg halat eszik. Sok zöldség, gyümölcs, rostok, lassú felszívódású szénhidrátok stb.

Ilyesmikre gondoltam, szóval nem a koplalásra.

# 3/6Időpont 2018. dec. 4. 10:34 Privát üzenet

Ez tipikusan az "ál-egészséges" étrend, ha ennyire sok mindent letiltanak, és ennyire kevés élelmiszer a megengedett, akkor nem csoda, ha a szervezet össze-vissza müködik.

De ettöl függetlenül is ebben az esetben a hús(és hal)mentesség csodákat tud tenni!

A válasz 10%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2018. dec. 4. 10:55 Privát üzenet
Nem csak ezek befolyásolják a kialakulását. Én is nemrég hallgattam róla egy anyagot, nagyon érdekes, hogy mennyi minden számít, amiről nem is tehetünk. Sajnos...

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont márc. 5. 16:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Utolsó! Be tudnád linkelni ezt az anyagot?? Engem is érdekelne....

# 6/6Időpont márc. 5. 17:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az hogyan lehetséges hogy valaki gyors éttermi kaján él, mégis tök vékony? És hogyhogy tök egészséges zöldség, gyümölcs evése nélkül?
Mitől lesz a punciszag meg a nedv a bugyin? Doki azt mondta makk egeszseges vagyok de megis van szaga a puncimnak meg valadeka miert?
Fogyasszak fehérje turmixokat taplalek kiegesziteskent? Tudom hogy kaja meg minden csak koncentratumban de megis az ilyen porok nem tartalmaznak tul sok adalekanyagot...
Volt valakinek olyan hogy egészséges nincs semmi baja, és mégis több napig vagy hétig vérzett? nincs hormonprobléma, nincs terhesség, vagy bármi más ami lehetne. Minden rendben...
Egészséges vagyok, mégis majdnem egész hónapban menstruálok?
Olvastam, h a tampon használata nem egészséges. Ha én a suliban mégis azt használok, azért az nem káros, úgye?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Nők egészsége rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!