Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes megvizsgálatlanom,...

Érdemes megvizsgálatlanom, hogy tényleg PCOS-em van?

Figyelt kérdés

Elmentem magán dokihoz, kiderült pajzsmirigy probléma mellett van IR-em is. A doki kért nekem még egy pár vizsgálatot, PCOS-ra. Úgy érzem ez most eléggé költséges lenne kifizetnem. Az életben sem tartok, hogy családalapításba kezdjek. Olvastam, hogy a PCOS nem igazán gyógyítható, inkább karbantartható betegség. Az elmúlt 2 hónapban a szénhidrát diétát sem tudtam tartani. Sportolni sem tudtam az utóbbi hetekben elmenni.

Van értelme most megcsináltatni a vizsgálatot? Nem igazán érzem ezt szükségszerűnek.



2018. dec. 7. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:

A PCOS tényleg nem gyógyítható, de életmódváltással szinte tünetmentessé lehet válni. Ha nem foglalkozol vele visszaesel.

Sok apró ciszta van a petefészkeiden, amik közül néhány akár nagyobbra is nőhet. Egy bizonyos méret után műtenek, folyamatos kontroll szükséges.

Értem, hogy most nem szeretnél gyereket, de ha most odafigyelsz magadra, hamarabb-könnyebben fogsz teherbe esni, mire oda kerülsz. Az életmódváltás nem két hét, hanem egy élethosszig tartó folyamat.


Fontos, hogy úgy változtass, hogy neked kényelmes legyen. Nem kell minden nap futni járni, ha nem szeretsz futni. Lehet táncolni, biciklizni, amit szívesen csinálnál.

Az étrendben is először csak próbálj mindenre egészségesebb alternatívát keresni. Annyi lehetőséged van manapság, használd ki!

2018. dec. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 10 évvel ezelőtt azt mondta a doki, hogy majd akkor foglalkozzak vele, ha már gyereket akarok. 35 évesen most tartunk a 2. inszeminációnál... ha nem sikerül, még kell egy és utána jöhet a lombik.

Ha lett volna olyan szerencsém, hogy ezt kivizsgálták volna, kezelték volna, lehet hogy most nem kéne ezen küzdenünk.

Jó a carpe diem. De azért vagyunk homo sapiens sapiensek, hogy előre lássunk a holnapnál, akár évekre és annak hatásait előre látják. Just I'm saying...

2018. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszotokat, bennem is megfogalmazódott, így is úgy is megcsinálnám, igen akkor inkább most.
2018. dec. 9. 12:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem muszáj magánorvoshoz menned, ha nincs pénzed. Az állami is jobb, mint a semmi.

Pénztől teljesen függetlenül pedig tartanod kellene a diétát és sportolnod kellene, ha akarsz gyereket, ha nem, gondolom, nem szeretnéd, hogy eldurvuljon a betegség.

2018. dec. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az állami nem nézi ezeket, ott ki sem derült az IR. Most úgy vagyok ezzel, hogy van mit helyre tennem az életben, és az egészség a legfontosabb, inkább megcsináltatom. Legalább tudom milyen az állapotom.
2018. dec. 10. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!