Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba lehet?

Hüvelygomba lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egyik este a párommal közösülni szerettünk volna és amikor berakta, vagy is csak szerette volna .. nagyon fájt! (Óvszerrel védekezünk) Talán az első alkalmamhoz tudnám hasonlítani .. akkor volt utoljára,hogy ennyire fájt ... Egy nap észre vettem, hogy morzsához hasonló fehér darabkák vannak a hüvelyem körül, mellyek szagtalanok és fehér színűek! Aztán elkezdett fájni a pisilés! Szétnyitottam a hüvelyemet, hogy megnézzem mi lehet a baj .. talán látszik külső szemlélőként is .. igazam lett! A hüvelyemben a nyílást “elzárja” egy enyhén sárgás - bár inkább fehéres “takony szerű” “gumis” váladék! Amikor elmondtam ezt anyukámnak hüvelygomba jeleit vélte felfedezni! Rögtön vett a gyógyszertárban Canesten Combi Uno-t! A tablettát este felhelyeztük, azóta 2 éjszaka telt el .. a krémmel napi 3-szor kenem a hüvelyem körül! Azóta a mozsa szerű/méretű fehér valamik eltűntek .. vagy is ritkultak ... viszont a hüvelyemben lévő nyálka nem annyira! Azt tudni kell, hogy 2 hetet a tünetek előtt beteg voltam, illetve nagyon fel voltam fázva .. olyannyira,hogy 5 percenként, ha nem percenként éreztem, hogy pisilnem kell (csak este lefekvéskor, napközben nem) és mehettem is a wc-re! Antibiotikumot kaptam, szedtem napokig .. aztán amikor előjöttek ezek a furcsa tünetek ott lent .. abbahagytam! Illetve nem tudom, mert gondolok itt még talán a borotvára .. borotválom lent és sajnos 1 borotvát többször képes vagyok használni .. vagy is képes voltam .. tudom ez nagy butaság volt! Párkapcsolatom van és óvszert használunk mindig ... együttlét előtt mindig tisztálkodunk .. nem értem, hogy kaphattam el és mi ez ... nagyon félek! Orvosnál még soha nem voltam ... kérlek titeket, ne csak azt írjátok, hogy ezzel jobb orvoshoz menni, mert tudom .. első sorban a nők véleményére lenne szükségem akik tudják mi ez ... vagy voltak hasonló helyzetben! Könyörgöm segítsen valaki, mert nagyon félek! Már aludni sem tudok .. még annyi, hogy nem feltétlen érzek viszketést a hüvelynél ..

2018. dec. 19. 09:59
 1/2 anonim válasza:
Felesleges azt írnod, hogy ne mondjuk hogy menj orvoshoz... DE menj el orvoshoz! Nem is értem miért ide írkálsz ki, amikor így kétségbe vagy esve, valsózínűleg fertőzés lehet, de az orvos biztosan tudna erősebb gyógyszert is írni. Menj el dokihoz, ne itt várd a csodát.
2018. dec. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%

Szerinted mi, nők, mégis honnan tudnánk, mi ez? Elárulom, az orvos se fogja tudni látatlanban, azért szokás, hogy MEGVIZSGÁLNAK!

Egyébként megmondom neked, hogy akármi is ez, magadnak köszönheted! Felfázásra nem szedted be a kapott (kitől kaptad, ha nem orvostól?) antibiotikumot, mert úgy gondoltad, abbahagyhatod a saját szakálladra, így könnyen lehet, hogy nem hatott, illetve kialakult odalent egy antibiotikum-rezisztens baktériumflóra, amire már nem hatna, ha tovább szednéd ugyanazt az antibiotikumot. Aztán te meg az anyukád eldöntöttétek, hogy hüvelygombád van, és elkezdtétek kezelni saját szakállra, mikor azt sem tudjátok, igazából mivel álltok szemben. A túrós, fehér darabkás folyás ugyanis valóban utalhat gombára, ellenben a nyúlós, fehéressárga, áttetszőbb váladék inkább bakteriális fertőzés jele, és csak szakember tudja eldönteni, hogy miről van szó igazából!


Szóval légy nyugodt, hogy ha ebből meg akarsz gyógyulni, akkor vagy orvoshoz fordulsz, vagy kivárod, hogy megjavul-e magától (nem szokott), vagy még rosszabb lesz a helyzet. A fertőzés remekül felmehet a méhedre is, akár meddő is lehetsz tőle... Tényleg jobb fájdalomban meg rettegve élni napokig, talán hetekig, mint elmenni a szakorvoshoz?

2018. dec. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!