Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzasgazlo+antibiotikum?

Fogamzasgazlo+antibiotikum?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam haziorvosnal, (aki egyeblent szulesz/nogyogyasz) es irt fel nekem 6 napnyi Ospamox antibiotikumot . Rakerdeztem a fogamzasgatlora, hogy mennyit varjak vele, es azt mondta, hogy a kettonek nincs koze egymashoz, ha jo idoben veszem be oket. (Azaz ugy, hogy pl az antibiotikumot delben, a fogamzasgatlot este, hogy mindennek legyen eleg ideje felszivodni rendesen)

A gyogyszertarban utana mar figyelmeztettek, hogy vigyazzak, mert az antibiotikum csokkenti a fogamzasgatlo hatasat.

Utanaolvastam interneten, de sehol nem talalok tudomanyos alatamasztast egyikhez sem. Valaki ezt irtja, valaki azt.

Ala tudna nekem tamasztani valaki az egyiket/masikat?

Szivem szerint a dokinak hinnek, megiscsak egy nogyogyasz, de azert felek ettol egy piciket.

Szerintetek melyik realisabb?



2018. dec. 21. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindig elmondták, amikor fogamzásgátló mellett kellett antibiotikumot szednem, hogy hasznaljak kiegészítő védekezést(óvszert).
2018. dec. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a legtisztább és legbiztosabb,ha (ahogy előttem is írták) óvszert használtok az antibiotikum szedése alatt és még utána 1 hétig,és akkor nem kell megszavaznunk,hogy kinek van igaza.

Mondjuk,nem tudom milyen betegségre kaptad,de betegen értelmes ember egyébként sem él nemi életet.

2018. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A dokid miota praktizal? Nagyon nagy butasagot mondott.. A noverem emiatt esett tehetbe mert antibiotikum kura mellett szedte a f.gatlot es nem alkalmazott kiegeszito vedekezest holott felhivta ra az orvosa is a figyelmet es meglett az ara. Mindenkepp alkalmazz gumit mellette mert siman gyengiti a hatasat, de egyebkent ezt minden no tudja. Amikor en voltam antibiotikum kezelesen en igaz nem hasznaltam gumit de nem is szexeltem.(nem azert mert feltem a baba miatt, mas oka volt)
2018. dec. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mandulagyulladasra kaptam a gyogyszert, es olyan 50-60 ev korul lehet a doki.

Interneten is talaltam rola cikkeket,hogy nem befolyasoljak egymast, ha jol szedjuk oket.

Nem a szex miatt erdekel, hanem azert, mert ha ennyire nem tudja az orvos, hogy mit csinal, akkor nem megyek hozza tobbet.

Tovabbra is a magyarazatot varnam, hogy miert/miert nem csokkenti a hatasat.

2018. dec. 21. 13:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Nemtudom, h kerestel ra a neten de nekem kb fel perc volt az elso cikket megtalalnom

[link]

2018. dec. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!