Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire gáz/rossz állami...

Mennyire gáz/rossz állami nőgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés
Mennyivel rosszabb mint egy magán?
2018. dec. 25. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig az sztk-ba megyek államira, és sosem volt gondom. A doki baromi jó fej, és rendes.
2018. dec. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
76 éves vagyok, maszek orvos még nem látott. Semmijenféle fajta.
2018. dec. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

megkaptam a privat üzenetedet.

Mint írtam, én mindig elégedett voltam%vagyok az SZTK nőgyógyásszal.

Időpontra megyek, max pár perccel kell tovább várnom, vagyis időre behívnak. Doktornőnél voltam legutóbb (pedig 20 évig csak férfi nőgyógyászhoz jártam) aki nagyon kedves volt. Normálisan beszélt, meghallgatott, és alaposan megvizsgált. A vizsgálat is rendben lezajlott, nem volt durva, vagy bunkó.. A kórterem tiszta, megfelelő, korszerű felszereléssel. A másik szobában még ultrahangos vizsgálatot is eltudtak végezni. Miért fizessek egy kisebb vagyont magándokinak ha az SZTK is adja azt a színvonalat? Csak megjegyzem:A legtöbb SZTK-ban rendelő orvos magánorvosként is praktizál.

2018. dec. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ki lehet bírni, voltam már én is. Nem volt különösebben kedves, nem is igazán vette komolyan a panaszom, legalábbis akkor ott úgy tűnt. De ettől függetlenül megvizsgált, a gyógyszer is hatott, szóval mégis csak értette a dolgát. De azért én is, mint sokan, inkább kifizetem amit kell, és magánhoz megyek, ha lehet.
2018. dec. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én magán dokihoz jártam, mikor pecsételő vérzésem volt, két alkalommal is, kezelgetett, gyógyszert írt fel. Harmadik alkalommal elmentem az sztkba, ahol a doki nem gyógyszert írt fel, hanem elküldött küretre és méhtükrözésre. Itt derült ki hogy méhtestrákom van, 2 héten belül meg is műtötték. Ha a magán dokira hallgatók, lehet most is kezelgetne, aztán terjedne belül a daganat. Na azóta nem voltam, és nem is fogok magándokihoz menni.
2018. dec. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindig sztk-ba járok. Eddig tökéletesen elégedett voltam vele.
2018. dec. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Én magánhoz járok a diszkréció miatt és hogy a vizsgálatkor és vetkőzésnél is csak az orvos legyen jelen.



sztk-ba csak egyszer voltam,de megúsztam a vizsgálatot hál istennek,csak papírt kellett bevinnem suliba kellett,jó fej volt a doki,nem vizsgálgatott.Életem elég megalázó élménye lett volna,ha vizsgálódni akart volna.

Kb az orvosi szoba közepére volt berakva a vizsgálóágy,se egy paraván,se semmi.Hát köszi ott vetkőzzek le,meg terpesszek be az ott lévő 3-4 ember előtt,akkor épp annyian voltak bent,2 doki,2 asszisztens vagy ápoló.Nem tudom kik voltak.


Plusz hallottam olyat,hogy mivel oktató kórház így akár úgy mond orvostan hallgató csoport vagy ápolónak tanuló középiskolás csoport is bevonulhat vizsgálatra.Hát köszi,de nem!

Eleve kicsit kényelmetlen,kiszolgáltatott vizsgálat,ha lehet csak az orvos jöjjön be,ha értitek.

2018. dec. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

ma 14:52

SZTK-ban sem rakod szét a lábad mindenki előtt. Külön kis szoba van ahol le tudsz vetkőzni. Ha kész vagy felfekszel a vizsgálóasztalra, és csak az orvos lát téged, senki más. Az asszisztens ha a szobában van, akkor ő többnyire háttal ül, nem veled foglalkozik.

Az oktatóhelyiségben meg te döntesz. Sosem mennek oda a diákok csak úgy. Vizsgálat előtt az orvos elmondja, hogy ez egy egyetemi rendelő, ahol orvostanhallgatók is részt vesznek a vizsgálaton. Megkérdezik, hogy engedélyezed-e, hogy a vizsgálatot (és mindegy milyen vizsgálat) az orvos a tanhallgatóknak mutassa, elmagyarázza. Mondhatsz nemet is, és ilyenkor nincs gond. Az orvos megvizsgál és csak ő meg te vagy ott. Mindig akad beteg aki beleegyezik.

Én egyszer fülvizsgálatnál voltam ilyen helyzetben. Orvos előbb engedélyt kért, és mivel engedélyeztem csak utána jöttek a tanhallgatók akik velem együtt kaptak egy kis oktatást az orvostól.

Az SZTK rendelés sem rosszabb mint egy maszek. Voltam maszek nőgyógyásznál, és csak kisebb vagyont fizettem azért, hogy széttárja a doki a karját közölve, fogalma sincs mi a bajom, miért viszketek fájdalmasan.. SZTK-ban a doktornő vérvétel, és kenet levétel után közölte, hogy erősen allergiás vagyok a tusfürdőkre. Amióta nem használom a tusfürdőket azóta nem is viszketek

2018. dec. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

8/8!


Tévedsz,jó is lenne ha mindig megkérdeznék a betegeket,hogy hozzájárulnak,hogy vizsgálatkor orvostan hallgatók vagy ápolónak tanulók bent legyenek.


Bátyám ex-barátnőjéhez is nőgyógyászati vizsgálat alatt bevonult több orvostan hallgató,ahogy a munkatársnőm húga nem rég szült,hát megkérdezés nélkül oda is bementek és ecsetelte az orvos a folyamatokat a végén még a kaparás részénél is többen részt vettek.A szülés amúgy és elég fájdalmas volt neki,erre nem vágyott még pluszba.



Off:


Sajnos nem minden sztk-ba van vetkőző külön,van bizony olyan szoba, ahol az orvosi szobába van berakva a vizsgálóágy.De olyat is hallottam ahol egyből a vetkőzőbe küldenek,hát kösz,vetkőzz le alul és meztelen fenékkel vonulj be egyből az orvos elé.Hát ez sem éppen jó megoldás.


Több barátnőm is tapasztalt ilyet,hát ezért kötöttünk ki magánorvosnál inkább,persze ott is jó alaposan utána nézni,hogy vizsgál,mi hogyan zajlik nála.

2018. dec. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 19:44

Nem tévedek, de nem, cáfolom meg amit te írtál.

Szültem a Bajcsy Zsilinszky kórházban, és ott is megkérdezték, hogy megengedem, hogy szülésnek tanuló diákok részt vegyenek a szülésemen. Mondtam, hogy nem, mert kínosnak érezném magam, és amúgy is szégyenlős vagyok. Senki nem volt ott csak a szülésznő és az orvos. Barátnőm a honvéd kórházban szült, őt is megkérdezték, ő beleegyezett. Vagy mondok egy másik esetet. Fogászaton implantátum műtétem volt. A fogorvos ott is megkérdezte, hogy készíthet-e képeket a folyamatról, mert oktatási anyagnak venné. Beleegyeztem de csak úgy ha az arcom nem látható. Minden képet megmutatott.. Nem cáfolom meg amit írtál, de azt nehezen hiszem el, hogy ha valaki nemet mond akkor is körbe állják, és nézik.

2018. dec. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!