Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegek. Van itt olyan,...

Cukorbetegek. Van itt olyan, akinek már meg vonták az állami támogatását a rossz Ha1c értékei miatt?

Figyelt kérdés
Mi történt pontosan? Milyen változások történtek?
2012. okt. 31. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem, de november végén megyek következő vérvételre, izgulok eléggé mert sok 13-15-s értékem volt önhibámon kívül :S
2012. nov. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát tudod, hogy sajnos senkit nem fog érdekelni, hogy a te hibádból rosszak az eredményeid vagy sem. :S

De az egy-két alkalom miatt nem kell aggódnod. Lehet egy hétig is 15ös cukrod és mégis lehet jó a ha1c-d.

Ha időben észreveszed a magas értéket és megfelelően le kezeled, akkor olyan, mintha meg sem történt volna.

Nem kötődik meg a cukor a véredben pár órán át, csak egy instabil kötés van, ami még nem károsít. Ha étkezés után kb. 3-4 órával korrigálod inzulinnal, akkor nincs belőle semmi gond. Ezért fontos, hogy egy nap többször mérj.

Ilyen téren, ha szükséged lenne tanácsra vagy lenne pár kérdésed, nyugodtan írj egy privit.

2012. nov. 4. 14:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Majdnem 6 éve vagyok cukorbeteg, így tudok mindent, de azért köszi a segítség felajánlást :) Egyetlen egyszer voltam 8% felett még 3-4 éve, de akkor minden összejött, sehogy se akart lemenni, igaz akkor még ez a törvény se volt. Múltkori 7%-s volt :D pedig ott is voltak 10 felettiek.

Csak hát nem mindegy, hogy 1200 ft, vagy 12000 ft. (pontosan nem tudom mennyi)

2012. nov. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor remek, ha tudsz mindent. ;-)

Hát igen, az ár tényleg nem mindegy. Egyet tudok most így hirtelen konkrétan mondani. A Humalog inzulin támogatással 300 forint, nélküle meg majdnem 4 ezer/doboz.

De ez a törvény egy elég nagy ki b*aszás... Jó, oké, aki szarik a saját egészségére, azt tényleg felesleges támogatni. De azért ez egy elég sok rétegű dolog ahhoz, hogy "megáldják" egy ilyen törvénnyel.

Hány éves vagy egyébként? Ha megkérdezhetem. :D

2012. nov. 4. 23:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont Humalog-ot használok, akkor cirka 12 ezer lenne a 3 havi adag, csodás...

23 vagyok :)

2012. nov. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na igen, plusz a bázis.. Plusz a teszt csíkok. Jó,a tűvalóban nem drága... De sok kicsi meg sokra megy ugye.

Plusz én azért szoktam szedni némi vitamint is. Sebgyógyulásra krémet. Zöldség, gyümölcs nem ártana napi szinten legalább egyik. Akkor ugye tejtermék esetleg, vagy mondjuk valami kenyér felé, ami nem fehér kenyér.

Úgyhogy ez bőven túl mutat a 3 havi adag árán sajnos. :S

2012. nov. 5. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!