Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez tényleg ránézésből tudja a...

Ez tényleg ránézésből tudja a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Magán vizsgálaton voltam. Először elviselhetetlen viszeketéssel kezdődtek a problémáim (ráadásul pont külföldön) + enyhébb folyás + felfázásos érzés, így jobb híján Canesten-t vettem, enyhítette a tüneteket. Viszont utána (1-2 héttel később) szex után véreztem, de csak 1-2 nappal szex után, a behatolás is fájt, ez kétszer is ugyanúgy megtörtént. Most voltam végre itthon nőgyógyásznál. Levette a kenetet a rákszűréshez, csinált hüvelyi UH-t, viszont tenyésztést nem kért, hanem kijelentette, hogy ez gomba és arra írt fel csomó gyógyszert. Kicsit szkeptikus vagyok, a vérzést sem tudta megmagyarázni. Szerinte fogamzásgátló kihagyás miatt volt (ez tényleg előfordult) vagy a méhszájsebem miatt (amivel szerinte semmit sem kell kezdeni...). Még várok a rákszűrés eredményre, rettegek, hogy mégis amiatt véreztem. De a méhszájsebbel tényleg nem kell semmit kezdeni? Jah, azt is kérdeztem, hogy a gomba miatt nem kellene a páromat is kezelni, de erre annyit mondott, hogyha neki nincs tünete, akkor nem, úgy tudtam, hogy ezek a fertőzések a férfiaknál szinte sosem okoznak tüneteket. Szerintetek elmenjek inkább máshoz is? (Csak ez is 50 ezer forint volt...) 27/L

2018. dec. 28. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennél még az SZTK-s is értelmesebb, ingyen...
2018. dec. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, menj másikhoz. Nem tudom, hol laksz, de egy sztk-s orvos is simán kér tenyésztést, a méhszájsebet meg ha úgy ítéli, le kell fagyasztani.
2018. dec. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1. A tenyésztés elavult hülyeség, nőgyógyászati tankönyv is egyértelműen leírja, hogy NEM kell tenyésztést csinálni. A panaszok és a folyás jellege alapján el lehet dönteni, hogy milyen jellegű a fertőzés, ha meg nem, akkor kombinált készítményt kell adni és kész.

Egy gombát meg pláne marha könnyű észrevenni, mert nagyon jellegzetes képet ad. Gyakorlatilag a hüvely falára ilyen darabos, túrós fehér váladék van tapadva (egy sima hüvelyi feltárással látható), a viszketés pedig tipikus tünet. Egy tenyésztés eredménye amúgy is egy hét, minek szenvedne az ember annyit? Persze, ha valakinek folyton visszatérő panasza van, vagy a 2-3. kezelés sem ér semmit, akkor megfontolandó egy tenyésztés, de addig felesleges.

Nőgyógyász vagyok, ha gombás fertőzésem van, magamnak se veszek kenetet, pedig magamnak is meg tudom oldani és még pénzbe se kerülne, de minek? Viszket, túrós, akkor jó eséllyel Candida.


2. A méhszájseb -ahogy már ezen az oldalon is leírtam jó párszor- nem seb. Egyszerűen a méhnyakcsatornában másfajta hám van, mint a méhszáj felszínén. Fiatal korban ez a határ a méhszáj külső felszínére tolódik, azaz a külső méhszájnyílás körül kisebb-nagyobb körben látszik a méhnyakcsatornára jellemző hám, ami piros színű, sebre emlékeztet. Fiatal korban totálisan normális jelenség, a fertilis korú nők 80-90%-ának van kisebb-nagyobb "méhszájsebe" (pláne akkor, ha még fogamzásgátlót is szednek), aminek a hivatalos neve amúgy ectropium.

Kezelést akkor igényel, ha:

- panaszt okoz (kifejezetten bő folyás, ismételt fertőzések, kontakt vérzés)

- kóros cytológiai eredménnyel jár

Addig pedig kifejezetten TILOS vele bármit is csinálni, amíg nincs meg a rákszűrés eredménye.


3. Az is elterjedt tévhit, hogy a férfiakat kezelni kell a nő gombás fertőzése esetén. A nők nem elkapják a gombát, hanem a hüvelyben lévő kis számú gomba elszaporodik, ha valami megborítja a flórát és kipusztulnak a Lactobacillusok. A nők hüvelye olyan környezetet teremt, ami marhára kellemes a gombáknak, de a férfiakra ez nem jellemző. Külföldi protokollok sem javasolnak rutinszerű kezelést a partnernek.

Ha ismétlődő a probléma, vagy a partner is panaszos, akkor igen, de egyébként nem. De ha megnyugtat, akkor vegyél egy adag Canesten krémet és egy hétig kenegesse vele a péniszét.

2018. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor kívárok még egy kicsit, megvárom a citológia eredményt és a gyógyszeres kúrát is megcsinálom, ha minden okés, akkor megnyugszom. Ha nem, akkor úgyis újabb vizsgálat/kezelés kell...
2018. dec. 28. 17:55
 5/5 A kérdező kommentje:
Úristen! *kivárok. Elég hülye az autocorrect...
2018. dec. 28. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!