Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ajánlott lenne elmennem...

Ajánlott lenne elmennem rákszűrésre? Ti hány évesen voltatok először?

Figyelt kérdés

Az idei év elején voltam nőgyógyásznál erős menszesz alatti görcsök miatt orvosnál, amikor femerült az endometriózis gyanúja (ekkor a görcsoldó / fájdalomcsillapító mellett döntöttem). Most novemberben visszamentem a nem múló panaszok miatt, valamint volt egy kisebb fertőzésem is amire kaptam gyógyszert. Két hónapja készült hasi ultrahang ami nem mutatott elváltozást.


Nem tudom, ajánlott lenne elmennem?


24 N



2018. dec. 28. 11:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
HPV vírust még nem kaphattál, ha nem volt fiúval kapcsolatod. Úgy tudom onnantól érdemes rákszűrésre elmenni, ha élsz szexuális életet. Oltasd be magad védőoltással, még neked érdemes.
2019. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Utolsónak, +mindenkinek aki a mai napig ebben a tévhitben él, itt egy példa...


"...az egyik személy bőréről közvetlen érintkezés során, vagy közvetítő tárgyon keresztül (pl. törölköző), a másik személy bőrére terjednek. Ilyen módon fertőz ugyanis a HPV is."

( [link]


A HPV nem csak és kizárólag szexuális úton terjedő fertőzés, éppen ezért javasolják a szűrésen való részvételt, akár szűz egy nő, akár nem.


Egyébként a hivatalos ajánlás szerint:

"18 éves kortól, illetve a nemi élet megkezdésének időpontjától"

(van ahol 25 éves kortól javasolják, de szerintem 18 évesen már bőven időszerű látogatást tenni a nőgyógyásznál, hiszen így bármilyen egyéb tünetmentes elváltozás is (pl petefészek ciszta stb.) időben felismerhető és jó eséllyel kezelhető is.)


A lényeg, hogy 18 év felett minimum 3 évente (de inkább évente!) ajánlott részt venni, függetlenül attól, hogy szűz vagy sem, ettől hamarabb pedig csak akkor ha már szexel az illető, na meg panasz esetén természetesen.

2019. máj. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!