Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezek a tunetek pcosra utalhatnak?

Ezek a tunetek pcosra utalhatnak?

Figyelt kérdés

Tobbszor elofordul hogy honapokig nem menstrualok. A ciklusaim 30-40 nap korul mozognak, de volt mar pelda 99,82,65,53 naposra is. Termeszetesen vannak idoszakok amikor beall es rendszeresen 29-32 napos ciklusaim vannak. Tavaly oktober-december nem jott meg, ugyhogy iden januar elejen hasznalni kezdtem a Lady Ciklus nevu teat kb marciusig, az egy idore rendbe vagta a dolgokat, de mar megint nem menstrualok oktober ota. Eleg eros testszorzetem van sajnos. Tulsulyosnak nem mondanam magam, 162 cm 55kg vagyok. A borom nem teljesen tiszta de nem is csunya ragyas. A hajam elegge hullik de az lehet a festestol is. Utalhat ez pcosra?

19



2018. dec. 30. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet PCOS, de biztosat csak az orvos tud mondani. Minél hamarább menj el egy nőgyógyászhoz.
2018. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell zárni, hogy ezeket a tüneteket, nem pajzsmirigy betegség okozza - ahhoz kell pm hormonpanelt csináltatni és elmenni egy igazán jó endokrinológushoz!

EndoCare központ vagy Periodix vagy Sportkontroll.

Hajrá! Ne hanyagold el, mert akkor fog visszaütni a legjobban amikor a legjobban fáj, amikor gyereket szeretnél és nem fog összejönni...

2018. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Utolsóhoz hozzátenném: nemcsak akkor tud fájni, az is elég fájdalmas, amikor az egykor szép hajad kihullik, megritkul, elvékonyodik, amikor az egykor tökéletes bőrödet ellepik a fájdalmas, gyulladt, múlni nem akaró pattanások, amikor csipesszel szedegeted a szőrt a mellbimbódról, amikor hiába sportolsz, nem megy le az a pár kiló, amikor szorongsz és nem tudod, miért.


Nekem ilyen tüneteim voltak többek között és az életmódváltásnak köszönhetően rendeződnek szépen. Nagyon fontos, hogy pontos diagnózisod legyen, utána lehet étrendet, sportot szervezni, esetleg gyógyszeres kezelést beiktatni.


Ha PCOS-ed van, nagyon valószínű, hogy inzulinrezisztanciád is van. Ezt gyógyszerrel és étrenddel lehet szépen karbantartani, ezzel együtt legtöbbször a PCOS tünetei is megszűnnek.


Mindenképp keress egy lelkiismeretes és jó orvost, aki meghallgat, elküld a szükséges vizsgálatokra!

2019. jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!