Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezt valaki le tudná írni ugy,...

Ezt valaki le tudná írni ugy, hogy én is értsem? (Orvosi/szak nyelven van) Nagyon megköszönném.

Figyelt kérdés

Kp. Fejlett és táplált nő. Kp. Vételt conj. és ny.h.-ák

Bv.: Kp. szűk huvely. Portio hátul, folytatásban rendes nagy uterus AVF-ben, szabad környezetben, adnextájékon kóros nem tap.

Tk.: Ép hammal fedett portio és hüvelyfalak, norm. fluor

TVS.: Kp. telt hólyag, uterus AVF-ben, nagysága 60x33x44mm, benne 3 lemezes endometrium vastagsága 7mm. Jobboldali petefészek 34x33mm bal oldani petefészek 24x23mm

Douglasban szabad folyadék nem látható



2019. jan. 3. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
nincsen semmi bajod, teljesen rendben vagy
2019. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát bajom van ezért is mentem, csak kíváncsi lennék hogy ez az egész szöveg mit takar:)
2019. jan. 3. 18:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kp a közepesen rövidítése. Közepesen táplált vagy, tehát nem sovány és nem kövér! :) A hüvelyed közepesen szűk, az is jó.

A nyh az a nyálkahártya. A portio az a méhszáj, ami a ciklus egy részében előrébb van, máskor hátul. Az uterus az a méh. Az endometrium a méhnyálkahártya, ami menstruációig vastagodik. A douglas a hasűr, ha ott folyadék lenne, az baj lenne.

Szerintem minden szervedről azt állapította meg, hogy normális! :)

2019. jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ez az egész szöveg azt jelenti, hogy a méheddel, hüvelyeddel, petefészkeiddel minden rendben van :)
2019. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, mondtam hogy minden rendben van ... :)
2019. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Normál testalkatod van.


Hátul a méhszáj, méhed mérete-állása anatómialiag megfelelő (előrenéz), körülötte sincs normálistól eltérő dolog.


Méhszájad, hüvelyed hámja sérülésmentes. Váladék normál.


hüvelyi uh: hólyag tele , méh helyzete normál, mérete normál. Méhnyálkahártya vastagsága 7mm. Ha kb a ciklus közepén voltál akkor teljesen jó, megtermékenyüléshez kb 8mm kell. Menzesz előtt 10-12 körül kell lennie a vastagságnak.


Douglas a hasüreg része, normál esetben nincs benne semmi. Tüszőrepedés vagy méhenkívüli terhesség esetén szokott folyadékot tartalmazni.

2019. jan. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)

Hát igazából a rendszertelen menzesz a baj, és most voltam először, még vissza is kell mennem illetve elküldött vizsgálatokra.

Mindenkinek megy a zöld kéz. Mégegyszer köszönöm.🙋

2019. jan. 3. 20:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Addig is, amíg zajlanak a vizsgálatok, érdemes néhány szelíd, természetes módszert megpróbálni. Például azt, hogy a mensi első napjától 2 hétig cickafark teát iszol, utána palástfüvet. Hatékony hormonszabályozó a barátcserje kapszula vagy a ligetszépe-olaj kapszula. Fontos arra is figyelni, hogy minél kevesebb vegyszert vigyél be a szervezetedbe, mert azok xenoösztrogénként hatnak a hormonrendszerre. Érdemes natúrkozmetikumokra váltani, és étkezésben is figyelni, hogy minél kevesebb adalékot vigyél be. Nekem ezek segítettek, a dokiknál sajnos semmi hasznos tanácsot nem kaptam, mindent szintetikus hormonnal, fogamzásgátlóval akarnak megoldani, de az hosszútávon nem segíti elő, hogy magától kiegyensúlyozottá váljon a hormontermelésed. Egy hasznos könyv: [link]
2019. jan. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!