Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes összeírni mikor jön...

Érdemes összeírni mikor jön meg a menstruáció?

Figyelt kérdés

Már túl hosszú a listám, mert minden napot, amikor megjött leírtam. (Csak az első napot, az elmúlás napját már nem)

Elég, ha legeslegelsőnek a dátumát írom le és jegyzem meg, ugye?



2019. jan. 18. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre a célra nagyon jó, egyszerű appok vannak. Én a flo-t használom, pillanatok alatt bejegyzed az app figyeli a ciklusod és ahhoz igazítja magát.
2019. jan. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes írni, főleg amikor már idősebb és feledékenyebb leszel, akkor nem ér meglepetésként a váratlanul beköszöntő télapó. :) Én a ciklus.hu-t használom, havi 2 kattintás az egész.
2019. jan. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Annak, hogy mikor volt az utolsó, sokkal nagyobb jelentősége van, mint hogy életedben először mikor jött meg. Az elsőt elég évre pontosan tudni (hogy hány évesen volt), a konkrét dátum nem sok mindenkit fog érdekelni. Viszont ha nőgyógyászhoz mész, az első kérdése az lesz, mikor volt az utolsó vérzésed első napja és hány naponta van vérzésed. Ezt minden nőnek illene vezetni.
2019. jan. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Én nem szoktam.

Múlt hónapban dec 27-én jött meg, most 10-én. Elvileg nincs semmi bajom, minden leletem negatív. Azt meg, hogy így jön meg kb feleslegesnek tartom leírni.

Szerintem az a lényeg, hogy minden hónapban megjöjjön, meg hogy tudd, hogy az előzőben megjött és kb melyik részén a hónapnak.

2019. jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 18. 14:56
 6/7 anonim ***** válasza:

A hölgynaptár appot használom már régóta. Napra pontosan betippeli előre mikor fog megjönni. Ha időpontot egyeztetek, nyaralást szervezek, mindig ránézek. Szerintem baromi jó és szerencsére olyan óramű pontossággal működik a ciklusom, hogy mindig napra pontosan úgy jön megy ahogy jelzi. :)

Ha a nőgyógyász kérdezi az utolsó dátumokat, arra is zsigerből tudok így válaszolni. Egyéb tüneteket, erősséget, gyógyszert is be lehet írni.

2019. jan. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a régi jól bevált papír, ceruzát használom a határidőnaplómban! :D

45 éves vagyok, a kezdetektől írom. Atompontos sosem volt, bár soha nem is szedtem semmilyen gyógyszert, de az elmúlt jó pár évben 26-27-28-29 napra jött meg. Múlt hónapban 30, most 33.napon vagyok és semmi, úgyhogy gebasz van.

Terhes 100%-ig nem vagyok, de jó eséllyel ez már menopauza lehet(legalábbis remélem, mert nyilván lehet rosszabb oka is). Ha nem vezettem volna, fel sem tűnt volna, így legalább felkészülök rá lelkileg is, hogy ez valaminek a kezdete.

2020. márc. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!