Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Esemény utáni tablettától...

Esemény utáni tablettától emlőrák?

Figyelt kérdés

20L

Szétszakadt a gumi és szükség volt egy esemény utáni tablettára. Az orvos leordította a fejemet, hogy ettől mellrákot fogok kapni és hamar megfogok halni. De attól szedjem be, mert semmi végzettségem nincsen még. És hogy innentől használjak fogamzásgátlót.


Bevettem a tablettát. De azóta se hagy nyugodni a gondolat, hogy esetleg mellrákos leszek és korán meghalok. Én aki mindig azt mondta 100 évig akar élni:D

Sajnos olvastam, hogy az emlőrák a női hormonoktól alakul ki sok sok esetben. Nekem pedig kapott ebből rendesen most a szervezetem. :(


Mi a véleményetek erről?



2019. jan. 21. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ma már bármitől lehetsz rákos. Aki fogamzásgátlót szed annak meg mélyvénás trombózisa is lehet(ezt,ha nem kezelik lesz belőle tüdőembolia amibe meg gyorsan bele lehet halni)


Ehhez az orvoshoz ne menj többet szerintem. Szerintem ha abortuszra szerettél volna menni, akkor meg azt mondja hogy meddő leszel utána...

2019. jan. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én orvos vagyok. Nem tudom igaz-e amit írsz, de ha igen, akkor a kedves kollégát jól meg kellene csapkodni egy szívlapáttal...


A véleményem az a dologról, hogy ti a pároddal felelősségteljes módon védekeztetek. Az óvszer kiszakadt sajna van ilyen, de ti ismét felelősségteljesek voltatok és felkerestetek egy orvost írattatok fel eseményutánit így jó esetben megelőzve egy nem kívánt terhességet. Ez amit csináltatok felnőtt és becsülendő mentalitás.

Az eseményutániról egyébként annyit kell tudni, amit gondolom az a kontár nem mondott el az ijesztgetésen kívül, hogy nem a mellékhatás a baj vele, igazából hosszútávú hatása nem nagyon van, ennyitől nem leszel rákos, annyi mellékhatása lesz, hogy előfordulhat, hogy kicsit felborítja a ciklust, de ez egy-két hónap alatt helyre fog jönni. Az igazi probléma vele az, hogy nem igazán megbízható. Kb. 90 százalék a hatékonysága, de ha a harmadik nap végén veszed be akkor már csak 75 százalék. Szóval bevétel után kb. két-három héttel tesztet kell csináltatni, hogy nem-e vagy véletlenül mégis terhes.

2019. jan. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Dehogy leszel emlőrákos. A naponta szedendő tablettával nagyobb rá az esélyed, mint egy szem esemény utánit ól, de még azzal kapcsolatban is ellentmondásos a tanulmányok.
2019. jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ettől nem leszel mellrákos. Ez egy jó nagy adag hormon az igaz, de kiürül a szervezetedből pár hét alatt. Aki meg szedi a fogamzásgátlót az még jobban ki van téve a mellrák kockázatának. Ezért is nő meg a mell a fogamzásgátló szedése alatt, mert hormont tartalmaz.
2019. jan. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!