Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van akinek szintén csak az...

Van akinek szintén csak az egyik nagylábujja bütykös? Mi az oka hogy csak egy helyen alakul ki? kép lent

Figyelt kérdés
Nem hordok magassarkút, nem tudom mi lehet az oka, ráadásul csak az egyik lábamon van, de még nem olyan nagy, nem is nagyon fáj. Másnak is van ilyen? Meddig nőhet? Kép róla: [link]
2019. jan. 29. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez már igazi kalapácsujj. Az ember nem egyenletesen terheli a lábait és a testfelépítés sem tökéletesen szimmetrikus. A harántboltozat idővel a terhelés hatására ellapul. Lehet, hogy a kötőszöveti szalagjaid máshol is ilyenek, lazák, nyúlékonyak.
2019. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előszőr csak az egyiken, és majd szép lassan növöget nagyobbra, azután -esetleg hosszú évek múlva - már a másikon is lesz.
2019. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt saját tapasztalatból mondod?
2019. febr. 4. 09:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért ez nem kicsi. A kalapácsujj meg nem ilyen. A másik lábadon ugyanezen az oldalon a kisujjadnál nincsen bütyök? Nem biztos,hogy befelé vagy csámpás, ha a bal oldaladat terheled jobban, mindkét lábon a bal oldalon fog kijönni. Nekem is van, de szerencsére évek óta nem nőtt. Lúdtalpbetét kéne, ha tudsz hordani olyat, akkor talán nem nő tovább.
2019. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Neked kb mekkora? Fáj? A lúdtalpbetét miért segít?
2019. febr. 4. 11:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyáron, melegben fáj, télen elvagyok vele. A lúdtalpbetét azért segít, mert azért van a bütyök, mert a lábujjak alatti mélyedés nincs meg neked, lesüllyedtek a lábujjak, és az egész eltolódott kifelé. Olyan betét kell, amelyben a lábujjak alatt van egy emelt rész. Sajnos elég kevés cipőbe fér bele. Nyáron a szandálba cipész bele tudja ragasztani.
2019. febr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hány éves vagy? KB mióta fáj? Miért csak nyáron? Amúgy én nem nagyon veszek nyitott cipőt, nyáron se, mert nem szeretem hogy ilyen a labam
2019. febr. 4. 13:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos tapasztalatból mondtam, évekig csak egyik lábamon volt, most már a másikon is kezd nőni a bütyök.

Nekem amúgy nem fáj a lábam, mert harántemelős és lúdtalpbetétes a papucsot, szandált és cipőket veszek, igaz ezek nem olyan divatosak, de többet ér ha nem fáj a lábam.

2019. febr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 balazsanya11 válasza:

Kedves Kérdező, Nem tudom, hogy a kérdésed feltevése óta megoldódott e már a bütyök és nagylábujj elferdülés - problémád..... Ha az egyik lábadon ilyen a bütyök, csak idő kérdése,hogy a másik is ilyen legyen. Harántboltozat sűlyedés az oka.

Nekem mindkét lábamon ilyen bütyök volt és a nagylábujjam is elfordult (mint a képen Neked). Érdemes lenne ortopéd orvoshoz menned, aki röntgen alapján megmondja, hogy milyen lehetőségeid vannak - egyedi talpbetét, láb torna, vagy műtét. Én a műtét mellett döntöttem, most lábadozok, nemrég volt a műtétem. Nem bántam meg, nyárra már szép, probléma mentes lábaim lesznek.

Üdv,

2019. ápr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért ebben ne legyél biztos. Harántsüllyedés okozza, és ha az nem szűnt meg, akkor pár év is visszanő.

Azért fáj nyáron jobban, mert a meleg nem tesz jót neki. Én hordok nyáron nyitott cipőt, mert úgy kevésbé fáj. Igaz, ronda, de sokaknak van ilyen, én nem szégyenlem. És aki dagadtan haspólót hord?

2019. ápr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!