Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Minden rákszűrés előtt nagyon...

Minden rákszűrés előtt nagyon izgulok. Nehezen veszem rá magam, hogy időpontot kérjek. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Elég későn veszítettem el a szüzességem (22 voltam), utána mentem először rákszűrésre. Úgyhogy még csak 2x voltam eddig, március végén lenne esedékes (kb akkor voltam tavaly is), és már most rossz belegondolnom, hogy nemsokára ismét mennem kell. Tudom, hogy nem fáj, és csak 5 perc az egész, de annyira utálom ezt. Szokott utána az orvos hüvelyi ultrahangot is csinálni. Mindig rettegek, hogy kiderül, valami egészségügyi gondom van, bár eddig sosem volt problémám.

Ti hogy vagytok ezzel? Szoktatok ezen izgulni?

24N



2019. febr. 2. 20:36
1 2
 11/14 anonim válasza:
Kitartást nektek! Minden rendben lesz! Nekem is esedékes lenne már időpontot kérni egyenlőre még nem volt bátorságom hozzá pedig muszáj. Tavaly 3 hônapig Progeszteron gyógyszert kellett szednem, mert a citológiai eredményból azt mondta a nőgyógyászom magas az ösztrogénszintem a progeszteron meg alacsony azt mondta olyan, mintha fogamzásgátlót szednék. Most járok a 38.ik napon még nem jött meg, azért remélem nincs nagy baj, már nagyon ideges vagyok miatta. Év vége fele szertnék babát a vőlegényemmel ha minden jó, remélem addig rendeződnek a dolgok..
2019. febr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem szoktam aggódni. 20 éves korom óta élek nemiéletet. Be vagyok oltva, nincs panaszom, kevés számú partnerem volt, ügyelek a védekezésre. Megteszek mindent amit lehet, ha így is probléma lenne jobb hamarabb felismerni és mihamarabb kezelni :)
2019. febr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem késő 22 évesen elveszteni a szüzességet. Az ciki, ha valaki úgy gondolja, hogy ez ciki.

Én 21 voltam akkor. Azóta rendszeresen járok éves kontrollra, nem rettegek. Maga a vizsgálat nem fáj, persze érezni érzed, de inkább ha baj van derüljön ki időben minthogy elhúzd halogasd addig míg netán kevés az esély a tényleges gyógyulásra. Így fogd fel, és könnyebb lesz.


23N

2019. febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Remélem akik azóta voltak vizsgálaton, nincs senkinél semmi gond!

Én a héten szeretném felhívni az asszisztenst, hogy még márciusra kapjak időpontot. Jobb ezen túlesni. Tavaly is márcisban voltam.

2019. márc. 11. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!