Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba orvos nélkül?

Hüvelygomba orvos nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig mindig rohantam az orvoshoz bármi panaszom volt, de most már úgy érzem kellő tapasztalatom van, hogy azt mondjam hüvelygombám van tutira (jó sok antibiotikumot kellett beszedjek, ezután jött elő, gondolom letarolta a jó bacikat a szervezetemben).


Lehet megpróbálnám megspórolni azt a 15 ezret amennyiért felírná nekem ismét a Klion kúpot... véleményekre lennék kíváncsi, hogy a canesten / más gyógyszertárban vény nélkül vehető kúpok is vannak olyan hatásosak?


Köszönöm szépen!



2019. febr. 4. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Betadine Kúp legjobb. Mindent

kiírt, ezért utána kell hüvelyflóra helyreállító természetesen.


TB-re ingyenes az orvos. Sokáig fizettem magánba én is, de rákellett jönnöm semmivel nem jobb, max szebb székben ülök.

2019. febr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azért ha államiba mész, 3 hónap várólista, aztán kapsz egy időpontot, és ott ülsz egy napig, hogy kb. 1 perc alatt kivágjon az orvos, ráadásul én azon voltam még kiakadva, hogy betódult az összes nő a rendelőbe, és a doki egymás előtt vizsgált mindenkit. Bár, ez nem az orvos hibája, néztem is, hogy ezek a nők ilyen hülyék? Bár a doki is kitessékelhette volna őket. Szóval államiba kösz nem. Bár az én dokimhoz magánban is elég hosszú a várólista, szóval tényleg nem kell ehhez orvoshoz menni.

Canesten nem sokat használ, nem véletlen vény nélküli. Ha a fent javasolt Bethadin nem használ, akkor akár a körzeti orvos is kiírhatja a hüvelygomba elleni szájon át szedhető bogyót. Én antibiotikum mellé sokszor eleve kérem, hogy ne kelljen visszamenni. De a cukormentes diéta is sokat segít, meg a joghurtos hüvelyöblítés.

2019. febr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi kipróbálom a betadint,sztkn izt nem 3 hónap a várólista "csak" 3-4 hét :D Egyszer a háziorvosom ráírta a papíromra hogy sürgős a vizsgálat és kb lecsesztek hogy itt ilyen nincs várjam ki a 3 hetet...


A magán dokim meg hétfőn szerdán rendel és nem kell bejelentkeznem fogad egyből. Csak hát ugye pénz.... kipróbálom a kúpot és.ha nem javulna köv. Hétfőn megyek hozzá.


De hátha hatna... ő nekem mindog klion kúpot ír gyógyszert nem (évente egydzer mindig előjön a gomba :( )

2019. febr. 4. 14:29
 4/9 A kérdező kommentje:
Én egyszer amúgy kivártam a 4 hetet mert csak éves rákszűrésre mentem volna de a doki már kb az ajtóban visszafordított mondván fiatal vagyok nem kell évente szűrögetni ráérek 3 év múlva visszamenni. De olyan bunkó stílusban mondta ezt hogy azóta se.mente oda.
2019. febr. 4. 14:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Canesten 3 napos, gynoxin szintén 3 napos vagy betadin kúp.
2019. febr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Canesten nem ér semmit. Már akkor sem használt, mikor még vényköteles volt. De vannak más, recept nélkül kapható szerek, elég nagy a választék.
2019. febr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hátha valakinek még hasznos lesz a válasz.

Végül csak elmentem a nőgyógyászomhoz,mivel a betadine kúp semmit nem javított a helyzeten..

Valóban gomba azt jól tippeltem viszont a doki mondta hogy itt már édes kevés a betadine,kaptam gyno pevarylt illetve szájon át szedendő gombaölőt is (plusz páromnak canesten kenőcsöt).

Kenetet is vettek de ennek egy hét mire lesz eredménye.

Vizsgálat plusz gyógyszere 22 ezer Ft...


Ez van de lényeg a lényeg tényleg nem éri meg otthon kísérletezni!

2019. febr. 6. 17:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is egy időben nagyon szenvedtem ettől. Leírom, nekem mi vált be, mert a folyamatos orvoshoz mászkálás nem segített, mindig kijott újra.

Bio almaecetet öntök az irrigátorba, kb 1/4nyit,3/4ét pedig vízzel felöntöm, langyossal. Eleinte erősödnek a tünetek, ezért érhető ha megijed az ember hogy csak rosszabb, de ezt die-off reakciónak hívják ami gyakran előfordul a candida albicansnál is.

Eleinte én 2-3 alkalommal öblítek egy nap, de ezt akkor, ha súlyosabb, egyébként elég 1-2x,aztán ahogy javul, egyre kevesebbet.

Nekem ez bevalt, mindig, és utána nem jön ki újra. Max ha vészesen túlzásba viszem a cukorfogyasztást. :)

2019. febr. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem azt is mondta a doki, hogyha nem vagyok gombás, akkor is azért heti 3-4 alkalommal irrigáljak, és akkor nem fog kijönni újra. Amikor csinálom, el is vagyok vele, de ha lusta vagyok hozzá, akkor valóban kijön újra.
2019. febr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!