Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Először megyek nőgyógyászhoz?

Először megyek nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

20 eves vagyok, elek nemi eletet, es nem voltam még nődokinal, most tervezem (gáz vagy sem, eddig nem lattam szukseget). Igazabol most sincs semmi panaszom, sosem volt, de mar itt az ideje vegre. Legelso alkalomnal amikor idopontot kerek, mégis milyen vizsgalatokat kell kerni? Altalanos szűrést? Vagy mehnyakrak szurest is vagy mit? Segitsetek, tapasztalaltan vagyok ezen a téren. Koszonom elore is.

Ja es meg valami. Nagyon felek tole, magam sem tudom miert, mar volt vastagbel tükrözésem is, az se volt kellemes de az is eleg kinos volt... De ez szamomra mas, mindenkepp nőhöz fogok menni, normalis h izgulok? Hogyan nyugodjak meg? Tudom h a dokinak egy vagyok a sok kozul de felek h szova teszi h most megyek eloszor es h milyen felelotlen vagyok vagy h barmit is beszol akarkihez is megyek...



2019. febr. 22. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Általános szűrés, es egy rakszures azt amúgy is évente kell ismételni.

Normális hogy izgulsz en 16évesen voltam először en is féltem az elején de utana mar egyalatalan nem volt vészes.

2019. febr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, ha nem beszélsz össze vissza, és nem okoskodsz mindenféle kitalált diagnózisról, akkor az orvosok is kedvesebbek :) Bemész, megmondod, hogy ki vagy, és hogy csak általános szűrési vizsgálatot szeretnél. Megvizsgál, ez fájdalommentes. Nincs mitől tartanod.
2019. febr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2019. febr. 22. 19:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell elmondanod hogy most mész először.Normális orvos meg nem lesz bunkó.


Fel lehet készülni hogy mi várható és mi lesz a vizsgálaton és akkor észre se fogják venni,hogy most mentél először.


-Általában az orvos mindig beszélgetéssel indít,hogy mikor menstruáltál először,van e valami problémád,milyen vizsgálatot szeretnél stb.

-Utána megkér fáradj át a vizsgálóágyhoz,ott alul levetkőzöl(nadrág,bugyi lekerül,zokni maradhat,célszerű hosszabb felsőbe menni)

Majd felülsz a vizsgálóágyra,fenékkel a vizsgálóágy lábtartók része felé,tehát teljesen az ágy végébe lecsúszol,lábakat a lábtartókra teszed és jön az orvos és megvizsgál.

-Orvos kesztyűt húz,1 vagy 2 ujjal a hüvelybe benyúl(sikosítót ken a kesztyűjére)és közben a hasad végig nyomkodja

-Majd kihúzza az ujját a hüvelyedből és kacsát helyez a hüvelybe(ezzel az eszközzel tudja a hüvelyt tágítani)és egy kis pálcikával sejt mintát vesz és végzett is a rákszűréssel kb 6-10 perc az egész.

Ha végzett majd mondja.

2019. febr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Na mi volt? Ki lehetett birni? :)
2019. márc. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!