Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció után 2 héttel...

Menstruáció után 2 héttel pecsételő vérzés?

Figyelt kérdés

Tudom ,volt már hasonló kérdés, de a sztori más volt mindenhol. Leírom a sajátomat, kíváncsi lennék a véleményekre.


Szóval ott kezdeném, hogy 2 havonta szokott megjönni, olyan 50-60 naponta. Voltam már vele nődokinál, azt mondta nincs szervi elváltozás, "csak" hormonális probléma, amivel gyógyszerrel könnyen tud segíteni, ha gyereket akarok. Volt már szó párommal a baba vállalásról, ő is nagyon szeretne, meg én is, de az eszünk még azt mondja ne, így most még nem vágtam bele a kezelésbe, tehát semmilyen hormont nem szedek.

Január végén azonban újra meglátogattam a nőgyógyászom, mert 2 héten keresztül éreztem permenstruációs tüneteket, és már a 75. napja nem jött meg. Csinált hasi illetve hüvelyi ultrahangot,ami alapján megállapította, hogy van egy nagy, még meg nem repedt tüsző, valamint méhnyálkahártya is igencsak megvastagodott, tehát nemsokára meg fog jönni. Így is lett, rá 2 napra megjött. Általában 7-8 napig tart nálam a vérzés, aminek az első 3-4 napja eléggé bő mennyiség. Most azonban csak 4 nap volt, február 1-4 ig, és a szokottnál kevesebb.

4-én ahogy jött úgy ment, de rá kb 1,5 hétre, pontosabban 17-én elkezdett szurkálni a hasam. Olyan "mindjárt megjön" érzésem volt, de jóval gyengébb. Aztán 20-án, tegnap előtt barnázásom volt. Nagyon enyhe volt, alig feltűnő, de észre vehető. Azóta majdnem ugyan úgy, talán kicsit jobban fáj a hasam, nyilalló, szúró érzés. Általában ha megjön, más tünetem is van, én az a szenvedős fajta vagyok sajnos, de most ezen kívül semmi más nincs. Nem fáj a mellem, nem vagyok álmos (max az idő miatt), nem vagyok ingerlékeny, csak annyi, hogy fáj a hasam. Létezne, hogy meg fog jönni? egy hónapban 2x is? Úgy hogy általában 2 havonta szokott??

Mivel számomra ez nagyon szokatlan és furcsa, volt időm elgondolkozni, és ez merült fel bennem: Mi van, ha az a tüsző megrepedt még menstruáció előtt, és megtermékenyült? ( Együtt voltunk párommal előtte való napokon) Mi van, ha pont az az egy hét, amíg lefelé vándorolt, közben menstruáltam? Mi van ha a megérkezésekor már véget ért a menstruáció, és be tudott ágyazódni??? Mi van, ha ezek terhességi tünetek?????? Létezik ilyen??

Más ötletem nincs, max a hormon problémámra hivatkozóan.. de az meg miért az eddigi problémának ellenkezőjét produkálja? miért lett gyakoribb? Nem értem..

Nődokit felkeressem ismét? Márciusban amúgy is mennék hozzá rákszűrésre, addig várjak? Mennyire s.o.s. ez???


Volt már valaki hasonló cipőben? Mi lett a vége?? Előre is köszi a hasznos válaszokat:)



2019. febr. 22. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem ugyan ez volt a problémám. Ebben a cipőben jártam. Tavaly májusban szúró nyilaló fájdalmaim voltak. aztán ahogy kellett megjött és ahogy elmúlt 1 hétig iszonyat fájdalmam volt. aztán 2 hétre megint megjött és 4 hónapon keresztül 2 hetente volt mikulás. nem talált az orvos semmi problémát... aztán orvost váltottam. most januárban derült ki, hogy méhen kívüli terhességem volt a petefészkemben ami elhalt és megkövült. Isten adja hogy ne ez legyen a problémád. Csak azért írtam mert szinte teljesen ugyan ezek voltak a problémáim nekem is.
2019. febr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jesszusom. Nagyon sajnálom. Hétfőn kérek időpontot dokihoz.... Köszönöm, hogy válaszoltál:)
2019. febr. 24. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!