Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A cukorterheléses vizsgálatnál...

A cukorterheléses vizsgálatnál hogy veszik le a vért?

Figyelt kérdés
IR-re gyanakszik a kezelőorvosom, és cukorterheléses vizsgálatra küldött. Azt olvastam, 3 alkalommal vesznek vért. Ez 3 külön szúrást jelent, vagy branült tesznek be, és azon keresztül történik a vérvétel?

2019. febr. 25. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig van három vérvétel, nekem pl csak 120 perces volt szintén IR gyanúnál.

De 2-3 külön szúrást jelent egyébként. Elmész éhgyomorra, megszúrnak könyökhajlatban, levesznek 1-2 fiola vért, a kért vizsgálatoktól függően. Utána letolsz egy pohárnyi gusztustalan cukros löttyöt (nálunk pl nekem kellett vinni gyógyszertári glükózt).

Megmondja a nővér, hogy mennyi idő után menj vissza (jellemzően 120 perc). Addig azt csinálsz, amit akarsz, de nem ehetsz, és nem javasolt messze menni esetleges rosszullét miatt. Majd a megadott idő után újra bemész, újra megszúrnak ugyanott, és levesznek még egy fiola vért. Ha nem 120 perces, hanem 60-120, vagy más intervallumos, akkor ugyanez ismétlődik az újabb letelt idővel.


Itt pl azonnal fel is zavarnak vele a laborba, mert az inzulint rövid ideig lehet megfelelően kimutatni a vérből, úgyhogy gyorsan kell a megfelelő helyre jutnia. De ez nyilván kórházanként változó.

2019. febr. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kulon szurassal veszik le.
2019. febr. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves első, azt jó ha tudod, hogy 0 és csak 120 perces vérvétellel nem megállapítható az IR. Ahhoz minimum 3 pontos, vannak esetek, amikor 5 pontos vérvétel kell.


Kérdező: igen, 3 különböző szúrás. Nekem 2x balból, majd jobból vették.

2019. febr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!
2019. febr. 26. 13:47
 5/5 anonim ***** válasza:

3, Két különböző orvos állapított meg nálam IR-t pár év eltéréssel (elsőre nem kaptam rá gyógyszert, mert nem ítélte súlyosnak, pajzsmirigy gond mellett derült ki "mellékesen", és úgy gondolta, ha a pajzsmirigyet rendbe hozzák és fogyok, az elég - nem lett), de mindkét helyen és azóta kontrollon is csak 0-120-as mérés történt.

Nem tudom, hogy mitől függ a dolog, hogy mennyit csinálnak.

2019. febr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!