Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fázok fel olyan könnyen?...

Miért fázok fel olyan könnyen? (Nem derékról, hanem lábról)

Figyelt kérdés

Itt konkrétan arra gondolok, hogy ha a talpam kihűl, hideg lesz, már egyből jönnek a tünetek (nem szükségss hideg kövön házban járkálgatni esetleg).

Utána egyből "nagyon kell pisilnem" de pár csepp jön, szúró, nyomó érzés a hasam alján, hüvelyben.. nagyon rossz.


Valakinél hasonló helyzet? Mit szedtek rá? Tanács?



2019. márc. 4. 18:03
 1/4 anonim válasza:

Én a torkommal vagyok így, kivizsgáltak, nem találtak semmiféle elváltozást, azt mondták ez egyfajta hajlam és vigyázzak rá életem végéig, hogy ne egyek-igyak hideget, kezelni nem tudják/nem kell.

Szerintem megérne egy nőgyógyászati/urológiai kivizsgálást.

2019. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hidegnek köze sincs a felfázáshoz. Ez egy tévhit.

Bacik okozzák, ha visszatér keress fel egy orvost mert valami miatt immunszuprimált állapotban lehetsz

2019. márc. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdemes fokozottan tisztálkodni minden vécézés után, ugyanis a beledben található baktériumok könnyen a hüvelybejáratodhoz, illetve húgycsőnyílásodhoz kerülhetnek. Ha a hüvelyváladékod PH-ja nem megfelelő valamiért, a kórokozók szaporodásának semmi sem vet gátat. A hüvelyből már nagyon könnyen átterjedhet a fertőzés a húgycsőre, és mivel a nők húgycsöve sokkal rövidebb, mint a férfiaké, onnan általában eléri a húgyhólyagot, cystitist okozva, ami ezeket a kellemetlen tüneteket okozza. Azonban vigyázni kell, mert ha ez gyakran előfordul vagy súlyossá válik, a húgyvezetéken keresztül a fertőzés eléri a veséket, vesemedencegyulladást okoz és az egy szörnyen fájdalmas, illetve elég veszélyes dolog. Ha nagyon fáj, csíp vagy véres, menj el orvoshoz mindenképpen!

Azért a hideg után érzed a tüneteket, mert egyes baktériumok kedvelik a hidegebb testhőmérsékletet és a tested kihűlt alsó része pont jó támaszt ad nekik a szaporodáshoz.

2019. márc. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mennyi folyadékot iszol? Lehet, hogy egyszer elkaptal egy előbb is említett fertőzést, ami néhol tünetmentes, de még ott van, és néha-néha felüti a fejét. Orvoshoz mindenképp menj el, antibiotikum kúrát fog valószínűleg javasolni, és sok folyadékot. Ismerem én is az érzést... Nekem mondjuk a hideggel semmiképp nem függött ugyan össze, de kb tavaly februártól egészen júniusig havonta többször is előjött, csípett, fájt iszonyatosan, és legalább 4-5, de volt, hogy 12 órán át is tartott. Aztan az antibiotikum teljesen megszűntette. Már június óta teljesen jól vagyok, semmi bajom. Ami még talán segített közben az a tőzegáfonya tavletta/forró kamilla tea/rowatinex/illetve forro zuhany... Igazából zuhany közben fájt legkevésbe, legszívesebben, egész nap ott lettem volna...
2019. márc. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!