Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért mondja ezt az orvosom?

Miért mondja ezt az orvosom?

Figyelt kérdés
A sulyom teljesen optimalis a magassagomhoz, 53kg 162cm. Azt mondja az orvos hogy anorexias vagyok.. Dietaztam jo multkor napi 900kcallal igen le is fogytam de most mind visszajott. Egyaltalan nem ajanlom ezt a dietazo modszert, teljesen szetcsesztem magam mert most zabaltam ossze vissza mindent. A menstruaciom kesik januar 20 ota, bár volt hogy februarban egy napig volt meg csak. Amikor sokat ettem rengeteget edzettem utana es teljesen kimerultem. A falasi rohamok utan volt hogy probaltam magam hanytatni, igaz egyszer sem sikerult es nem jott ki semmi. Hashajtot is szedtem egy ideig, tegnap vettem be az utolsot. Szerintem egyaltalan nem vagyok anorexias hiszen sokkal vekonyabbak es en egyaltalan nem vagyok vekony, az 53 kilo meg sok, a 162cm-hez..

2019. márc. 20. 06:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az anorexia nem a súlyodtól függ, hanem attól, hogy miket csinálsz magaddal azért, hogy vékonyabb legyél...
2019. márc. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
53 kg kevès ekkora magassághoz, amit egyértelműen jelez a szervezeted a menzesz elmaradásával. De ahogy az első írja, nem a testtömeg számít.
2019. márc. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szóval diétázol, hánytatod magad, hashajtót szedsz, 53 kiló vagy, és szerinted nem vagy anorexiás.

Gondold át újra.

Tényleg nem a súly számít, hanem hogy mit csinálsz. Legjobb úton vagy az anorexia felé.

2019. márc. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem gondolod, hogy az orvosod 6 év tanulás és rengeteg gyakorlat után jobban tudja?

Pont úgy írsz és cselekszel, mint egy anorexiás. Egészséges ember nem hanytatja és nem fosatja magát, hogy vékonyabb legyen

2019. márc. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A leirtak alapjan inkabb bulimias vagy.Sulyod rendbe van,de a fenti modszerekkel biztosan tonkre fogod tenni a szervezeted.
2019. márc. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen pszichés problémád van az evéssel, és valószínű testképzavarod is van. Erre akart utalni a dokid. Ő a fizikai oldalról közelíti meg a kérdést. Látja, tudja, ha ezt folytatod komoly - akár hosszútávú - egészségügyi gondjaid lesznek. Nem tudom hány éves vagy, de ezzel komolyan kéne foglalkoznod. Bár amíg Te magad nem érzékeled, hogy ez gond, addig nem fog változni semmi - ez olyan mint az alkoholizmus, amikor minden este meg kell inni azt a konyakot, vagy csak úgy tudsz feloldódni ha iszol, vagy átvészelni egy nehéz időszakot. Erre még nem mondja azt a társadalom nagy része, mert az alkoholista az utcán fetrengő hajléktalan, pedig ugyanúgy az. Ahogy a leírtak is evés- és testképzavart mutatnak, csak nem a klasszikus csontvázra lesoványodott verzió.

És nem gondolom, hogy itt bárki meg tudná neked oldani a dolgot. Ehhez Te kellesz, és az hogy reálisan lásd, hogy mit csinálsz és legyen annyi felelősségtudatod a saját tested és a jövendőbeli életed iránt, hogy ezt felismerd és tegyél ellene. Mit mondana vajon a mostani éned a 35 éves önmagadnak, ha kiderülne akkor, hogy ezért nem lehet vagy csak nehezebben lehet gyereked? Ezért, amit most csinálsz magaddal. A Te életed, a Te döntésed.

2019. márc. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!