Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hülyeség vagy érthető, ha...

Hülyeség vagy érthető, ha valaki női nőgyógyászhoz menne szívesebben?

Figyelt kérdés

Csak mert sokan írták itt, hogy nem hiába férfi a legtöbb nőgýógyász, és természetellenes, ha egy másik nő lát és fogdos. (Jó, tudom, "vizsgál", csak idéztem)


Viszont én nem tudom elképzelni, hogy férfi orvoshoz menjek. Ha olyan, akit ismerek, mert mondjuk anyum is hozzá jár, vagy nála születtem (hozzá mennék, de nem praktizál már), az más. Illetve ha idősebb doktorúrról van szó úgy 50-60 felett, akkor talán.

De egész biztos nem mennék olyan fiatal férfihez, aki még csak 1-2 éve kezdett praktizálni.


Szégyen ez? Ha már szültem, akkor máshogy viszonyulok majd ehhez?


egy 20-as évei elején járó L


2019. márc. 29. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez egyéni preferencia kérdése. Ha te egy nőnél nem éreznéd magad annyira feszélyezve, válassz női orvost. Személy szerint én voltam férfinél, nőnél, nem sok különbséget éreztem, a vizsgálat fizikailag ígtyis-úgyis kellemetlen volt.
2019. márc. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Érthető.
2019. márc. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Fizikailag persze, hogy kellemetlen lesz (most megyek először), meg nyilván fájni is fog, meg durva lesz az orvos, de valahogy csak túlélem.

De valahogy kellemetlenebbnek érzem elképzelve, hogy egy idegen férfinek mutogassam magam, ne adj isten, "úgy" nézzen rám, vagy "olyan" megjegyzést tegyen. Nőnél ez egy fokkal kevésbé valószínű.

2019. márc. 29. 23:04
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Első vagyok. Nyugi. Az orvos nem lesz durva. Kellemetlen lesz a vizsgálat de ezt nem az orvos durvasága okozza jó esetben. És sem "úgy nézni" sem "olyan megjegyzést" nem fog tenni. Nap mint nap több 100 nőt lát így. De ha most mész először, mindenképp mondd neki, hogy nem voltál még ilyen vizsgálaton, akkor lehet csak kézzel fog vizsgálni, az kevésbé rossz.
2019. márc. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Érthető, vannak nők akiket megnyugtat az, ha nő az orvosuk. Habár nem hiszem, hogy egy férfi nőgyógyász "úgy" nézne a pácienseire. Ennyi erővel egy női urológus is "úgy" néz a páciensekre.
2019. márc. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi, megnyugtattál kicsit :)

Mindenképp megmondom, remélem, megértő lesz.

2019. márc. 29. 23:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Érthető az álláspontod.
2019. márc. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha nemiszervekről, intim testrészekről van szó a fiatalabb emberek általában jobban megbíznak a saját nemükben. Később ez a gátlás enyhül.


Amúgy halkan megjegyzem a női nőgyógyászok sokkal bunkóbbak és gyakrabban nézik le a problémádat mert azt hiszik csak az ő tapasztalataik a valósak...

2019. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A női orvosnak nyilván könnyebb elmondani nyavajáidat, nem kell magyarázni, fél szavakból is ért hiszen ő is nő, ő is jár nőgyógyászhoz olykor.

Teljesen érthetők érzéseid. Nekem is női dokim van az első alkalomtól kezdve.

2019. márc. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Számomra is teljesen érthető.
2019. ápr. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!