Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez vese lehet vagy valami...

Ez vese lehet vagy valami nogyogyaszati gond?

Figyelt kérdés

Nyilalgat hatul kozvetlenul a medence csontomnal, de ez van hogy elore mozdul a jobb petefeszkem iranyaba- ami egyebkent nincs. Nem elviselhetetlen, de azert megse jo. Tavaly nyaron kezdodtek a panaszaim, akkor durvan begorcsoltem haromszor is, de nem vizsgaltak meg a surgossegin, csak hazakuldtek azzal, hogy ez nem surgos eset. Akkor fokozodott a fajdalom, ha emeltem a jobb labam. A kocsiba nem birtam beulni, mert nem birtam emelni a labam, huzodott az egesz jobb oldalam, hasam, hatam. Kizartak a vakbelgyulladast. Gondoltak gerincproblemara, de a servet is kizartak. Utolag vizsgaltak maszekban orvosok, de ok mar csak talalgatni tudtak. Kis vesekokezdemenyt talaltak, kis apro cisztakat a jobb vesemen, de azt mondtak ezek nem okozhatnak gondot, olyan helyen vannak. A nospa elmulasztotta a fajdalmat, a doki szerint ha gerinceredetu lenne a gond, nem hatna a gyogyszer. Az utolso gorcs utan meg hetekig nyilalgatott az oldalam, ilyenkor az segitett ha rafekudtem a fajos oldalamra. Azt vettem eszre, hogy menzesznel jelentkezik leginkabb ez a nyilalas, bar mar nem fajul gorccse. Endometriozis? En is csak talalgatok... :(

Valakinel volt hasonlo? Egyaltalan a vesegorcs az fokozodik mozgasra?

21/L



2019. ápr. 2. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne okosabb találgatás helyett elmenni orvoshoz?
2019. ápr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha menstruációkor jelentkezik, és korábban is volt nőgyógyászati problémád, akkor én nőgyógyászhoz mennék. Ha nem foglalkoznak veled, akkor érdemes másik nőgyógyászt keresni. A petefészkedet miért vették ki? Jársz kontrollra?

Az is fura, hogy a vesén talált ciszták miatt nem kell rendszeres kontrollra járni.

2019. ápr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azert tettem fel itt a kerdest, hogy nem e valakinek volt hasonlo. Voltam urologusnal, verkep es vizelet minta szerint nem vesegorcsom lehetett de hat az ominozus gorcs es a vizsgalat kozott eltelt 3 nap. Szerinte olyan pici kokezdemeny vagy vesehomok van es olyan helyen, hogy az ott nem fajhat. A cisztakkal nem kell foglalkoznom szerinte, olyan picik. Rontgenen latszodott kicsit. Reumatologusnal is voltam, szerinte veseko, de a nyilalas lehet gerinc, a servet kizarta. Neurologus is vesekore gyanakodott. Nogyogyasz szerint nem nogyogyaszati, maximum egy kisebb felfazas nohette ki magat gorccse. Rakszuresem oles, P2. Sebesz szerint nem vakbel, nem veseko, hanem izomhuzodas, mert ha emeltem a jobb labamat (mar amennyire birtam) akkor megjobban gorcsoltem. Haziorvos szerint izom, szedjek fajdalomcsillapitot.


15 evesen vettek ki a petefeszkemet 2 nagymeretu ciszta miatt, annyira megroncsolodott, hogy folosleges volt mar. Akkor is gorccsel kezdodott, de most nem talaltak semmi cisztat ezen a tajekon.

2019. ápr. 2. 12:16
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehat ahany doki annyi velemeny, mind azt tudta mondani, hogy akkor kellett volna megultrahangozni, amikor gorcsoltem, ok mar utolag csak talalgatni tudnak. :(((
2019. ápr. 2. 12:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha többen is a vesét mondták, akkor meg kéne nézetni egy másik urológussal. Akár magánnal.

Oké, hogy kis cisztákkal nem kell foglalkozni, de akkor is vissza szoktak hívni kontrollra, hogy minden rendben van-e, nem nőttek-e.

Apukámnak egyszer volt valami urológiai gondja, azóta minden évben hívják kontrollra, pedig azóta nem újult ki.

2019. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hat leginkabb veset meg mozgasszervi gondot mondtak. Meg egy ultrahangoshoz elakarok menni maszekba, nem akarok kethetente Nospan meg Cataflamon elni. :(
2019. ápr. 2. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!