Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász mégis mit néz/viz...

A nőgyógyász mégis mit néz/vizsgál meg kívül?

Figyelt kérdés

Itt olvastam több válaszban is, hogy a vizsgálat úgy zajlik, hogy felfekszel, széthúzza kézzel, megnézi kívül, majd belső vizsgálat, belül széthúzza eszközzel.


De mi a fene nézegetni való van kívül, ha az ember panasz nélkül megy az éves általános ellenőrzésre?


Ha mondjuk fertőzés, vagy sérülés vagy bármi, ami érinti a külső területeket, azt megértem, jogos.

De egy egészséges puncin mégis mi nézni és fogdosnivaló van kívül (tehát csikló, ajkak)?


2019. ápr. 4. 21:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Általános ellenőrzés pont azért van hogy megnézzék nincs e gondod bajod. -.-" Kívülről is látszik egy nemiszerven ezer meg egy gond, pl. szemölcs, elszíneződés, duzzanat stb. Ha szerinted úgyse lesz semmi bajod kívül, akkor ennyi erőből belül sem, ne is járt ellenőrzésekre. :)
2019. ápr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Petefèszek pl.
2019. ápr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ha kívülről van bajom, azt én is látom, és olyankor érthető.


De mi a fenét lehet percekig nézegetni/fogdosni az egészséges külső részek esetén?

Ez sokkal cikibb, mint a belső vizsgálat, mert az még érthető.

2019. ápr. 4. 21:21
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
Jó, akkor ne fogadd el a választ, hajtogasd az igazad. XD Akkor mondd meg a dokinak hogy ne csinálja. :D
2019. ápr. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem fogadom el, mert nem reális.


Ha azzal megyek, hogy ezt vagy azt tapasztalom, nézze, persze, azért van.

De ha csak azzal megyek, hogy éves kontrol, akkor mit lehet percekig gyönyörködni benne, ne adj´ isten, esetleg kommentálni is? Minek?

2019. ápr. 4. 21:25
 6/18 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy másoknak ez semmi meg jajj, ugyan, de molesztáltak gyerekként (nem emlékszem sok mindenre), és nekem rohadt kellemetlen lenne ezt még egyszer átélni.

Úgyhogy ne fogdossa senki. (Gondolom, ezt nem mondhatom meg, és ha megmondanám se érdekelne senkit)

2019. ápr. 4. 21:27
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne menj nőgyógyászhoz, válassz másikat vagy válassz nőt. Ilyen egyszerű. Nem fog mindenki molesztálni.
2019. ápr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nőhöz megyek, de a helyzet lényegében valahol ugyanaz.

Nem akarok pánikrohamot kapni a rendelőben.

2019. ápr. 4. 21:34
 9/18 anonim ***** válasza:
37%

De bazzeg, ha pánikrohamra hajlamos vagy, meg molesztáltak, akkor miért nem mondod az orvosnak, hogy mi a gondod? Ha csak itt nyomorogsz, attól ő honnan tudja, hogy neked ezzel bajod van? Próbáltad már egyszer is mondani? Nem létezik, hogy ne vegye figyelembe, pláne ha fizetsz neki.

(Azzal nem jövök neked, hogy ne rugózz azon, hogy megnézi, mivel normális dolog, az úgyis felesleges lenne)

2019. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Még nem voltam, most megyek hétfőn először.


Nem merem neki mondani, nem akarom, hogy emiatt legyenek velem direkt bunkók vagy durvák.

Mármint, ha bevallom, hogy molesztáltak, ill pánikbeteg tüneteim vannak.


Fogorvosnál voltak rémes tapasztalataim, ott is mondtam, hogy pánikbeteg vagyok, mire az orvos elrendezte annyival, hogy szerinte csak hisztis.

Illetve amikor azt a hülye műszert lenyomták majdnem a torkomig (napokig enni se tudtam rendesen utána) megmondta, hogy ugye, ha valami mát kéne bevenni, akkor ki tudnád nyitni a szád?


Na, ilyeneket nem akarok átélni még egyszer.

2019. ápr. 4. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!