Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez a virus minden esetben...

Ez a virus minden esetben mehnyakrakkal jar?

Figyelt kérdés

Szeretnem megjegyezni, hajlamos vagyok betegsegeket tul aggodni ezert a kerdesem lehet butasag lesz, de szeretnek tisztaban lenni a dolgokkal.


condyloma-t diagnosztizaltak nalam (nem, nem fekudtem ossze fuvel-faval) de igy szo szerint az orvosom nem kifejezetten mondta, viszont az osszes gyogyszerem erre a betegsegre szolt, illetve a tuneteim is megegyeztek vele. Emelle konkretan annyit mondott, a mehem is gyulladasban van. Miutan a betegtajekoztatorol megtudtam a betegseg nevet utana olvasgattam es tisztaban lettem azzal, hogy hpv okozhatja.


A condyloma kulsoleges tunetei elmultak, illetve mar a mehem sem faj de meg var ram hamarosan egy ujabb rakszures (mikor utoljara voltam kontrollon azt mondta a doki 4 honap mulva ismetlunk egy rakszurest, ez hamarosan eljon)


Es bar tuneteket nem eszlelek, bennem van a felsz, hogy megiscsak hpv mellett van emlitve, ez vajon jar- e mehnyakrakkal.... foleg, hogy viszonylag keson lettem kezdve kezelve, mivel eloszor tb altali orvoshoz mentem a tuneteimmel aki lazan ravagta nincs semmi bajom minden a legnagyobb rendben van. Mikor nem mult el, akkor mentem el magan orvoshoz, illetve tole megkerdeztem azt is ezt hogy lehet "osszeszedni" o azt mondta akar ugy is tortenhet ha idegen helyen leultem wcre vagy uszodaban stb szoval nem kifejezetten arra tert ki, hogy nemi uton, emiatt kicsit megvagyok zavarodva.


2019. ápr. 16. 01:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Szemölcseid voltak? Amelyik HPV szemölcsöt okoz az méhnyakrákot nem.
2019. ápr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen! Koszonom szepen a valaszt☺️
2019. ápr. 17. 20:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor nyugi. :) Sok fajtája van a HPV-nek, de olyan (tudtommal) nincs, amelyik egyszerre hajlamosít méhnyakrákra és okoz szemölcsöket. Pl. a kézen lévő szemölcsöket is az egyik faja okozza, de az is csak esztétikai probléma.
2019. ápr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!