Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abortusz után: Aki volt már...

Abortusz után: Aki volt már ilyen helyzetben, elmondaná mire számítsak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajnos az orvosok egyáltalán nem világosítottak fel arról, hogy az abortusz után mi, hogy lesz, a kórházban, és utána... Mit vigyek magammal a kórházba? Olvastam, hogy van aki elég erősen vérzett utána, van aki semennyire. Gondolom tanácsos vinni tampont, betétet... előbbit lehet? mert én betétet sosem használtam, nagyon nem szeretem, úgy érzem magam, mint aki pelenkában ücsörögne... Hálóing, vagy pizsama? Mit célszerűbb? Kezdek félni:S
2010. júl. 5. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia attol függ, hogy altatnak vagy csak kábitást kérsz, mert ha altatnak akkor egy éjjelt bent kell tölteni, engem anno csak kábitottak igy aznapo délután hazajöhettem, de gyalog nem csak valakivel vagy taxival.

a mütét kb fél ora, nem fájt, bár félig ébren voltam, a beteghordo visszatolt a korterembe, betett az ágyba, aludtam kicsit, kaptam ebédet, kb 6kor magamhoz tértem, betétet vigyél vastagot, hiába nem szereted, mert tampont nem lehet, ugyanugy mint zsülés után 6 hétig nem lehet és sex sem.

a hasm kicsit fájt de nem volt vészes én egyedül jöttem haza taxival, másnap véreztem még kicsit, de napokig csak annyit mint mensikor, de ha görcsöd van vagy darabos azonnal vissza kell menni.. ha van még kérdésed irj.

2010. júl. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tampont nem szabad. Hálóing egyszerűbb, mint a pizsama.
2010. júl. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Altattak, nem kellett bent maradni. Ha nem tudod inkább ne írd le.


A műtét után visszatolnak a kórterembe, alszol egy kicsit, kapsz valamit enni, 6 óra felé jön a vizit, kiadják a zárót és mehetsz haza. Amit vigyél: betét (tampont nem), wc papír (van ahol szükséges), hálóing, papucs, bugyi, enni-inni, esetleg valami olvasni való vagy zene, nem szívesen beszélget az ember ilyenkor a szobatársakkal. Nem olyan helyzet, ahol sztorizgatnánk.


6 hét után kontroll, de figyelj rá mit mondanak, mert engem lecseszett a doki, hogy miért 6 hét után mentem, mikor 2-4 hétre szokták visszahívni az embereket. Ja és a kontrollon ha eddig nem szedtél írass fogamzásgátlót.

2010. júl. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugye itt mindenki leirta,tényleg mit kell vinni,stb.Arrol viszont nem sokan irtunk,hogy milyen esetleg 9 honap után vagy 1 év után 2.

Átestem én is,2 abortuszon,az elsö még 20 évesen volt,az akkori barátomrol kiderült,sulyos drog és alkohol problémaái vannak,nem akartam kockáztatni,elvetettem és a fiuval is szakitottam.A második a mostani férjemtöl volt,(portugál származásu),és mind ketten Svájcban éltünk.

Együtt éltünk,aztán teherbe estem,ö állandoan qvázott,én meg össze pakoltam és leléptem tölle.Sokat vaciláltam megtegyem e,megtettem.3 honap mulva kibékültünk,megocsájtottam neki,(én .arom),és 3 honap mulva ismét teherbe estem.Megtartottam,hozzá mentem,azota 2 éves a gyerekem.Megérte e???A gyerek miatt meg,mert egy tündéri kiscsaj,és nekem ö lett a mindenem.De egy borzalmas házasságban élek.

Fogsz e gondolkodni rajta,jol döntöttél e????

Mindig eszedbe fog jutni,még ha majd egyszer gyerekeid is lesznek,vannak.

Nagyon jol gondold át.

Ha este felrakják,a méhnyak tágitot,ne egyél,mert hányhatsz.Én sugárba hánytam a folyoso végi wc-ig.

Betétet használhatsz,csak mig a pecsételös vérzésed van.Az elsö menszesznél még ajánlatos betétet használni,de utánna lehet nyugodtan tampont.Olyan pizsomát vigyél,ami kénylemes neked,a mutéthez,ugy is adnak köpenyt.Szerintem jobban jársz a pizsomával,az legalább még fogja valamennyire a betétet is.

Sok szerencsét az életben

2010. júl. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hálóing, abban tolnak be a műtőbe. Elaltatnak, már csak arra ébredsz hogy újra a kórteremben vagy. Tampont n

em használhatsz 6 hétig (addig nemi életet sem élhetsz), úgyhogy betétet vigyél.

2010. júl. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De értek hozzá, sajnos átestem rajta, nálunk akit altatnak ott bent kellett maradni..
2010. júl. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ. Tehát akkor kénytelen vagyok betétet venni:S

Valaki írta, hogy jól gondoljam meg... Betegség és gyógyszer miatt, orvosi javaslatra lett ez a döntés. Nem csak én határoztam így. Nem tervezett terhesség sajnos.

Engem altatnak, de nem tudom mikor jöhetek el előre láthatóan. Nem sikerül elérni az orvost. Előző nap kell bemennem a méhszájtágító miatt. Az mennyire fáj, ha felteszik?:S Érzem később is, hogy ott van? Vagy én semmit nem veszek abból észre majd? Nézegeti majd a doki, hogy mennyire tágul? Vagy csak felteszi, aztán másnap a műtőben lát újra?

2010. júl. 13. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!